. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Malé vodní elektrárny loni rozsvítily 68 tisíc domácností

Malé vodní elektrárny loni rozsvítily 68 tisíc domácností

Více než 238 milionů kWh loni dodaly vodní elektrárny provozované společností ČEZ Obnovitelné zdroje. Znamenalo to 2,1% meziroční nárůst a současně i pokrytí spotřeby více než 68 tisíc domácností. Druhý nejlepší výsledek za posledních 5 let je také důsledkem úspěšné modernizace zdrojů.

Celkem 238 milionů kWh elektřiny dodaly v roce 2012 vodní elektrárny provozované společností ČEZ Obnovitelné zdroje. Jde o druhý nejlepší výsledek za posledních 5 let. Vyšší byla pouze produkce v roce 2010, který se vyznačoval mimořádně příznivými klimatickými podmínkami. Portfolio zdrojů provozovaných firmou ČEZ Obnovitelné zdroje tvoří převážně malé vodní elektrárny ve východních, středních a západních Čechách a na jižní Moravě.

„Celkový objem dodávky znamená pokrytí spotřeby více než 68 tisíc domácností. Jde o důsledek příznivých přírodních podmínek a současně o zřetelný úspěch programu modernizace a zvyšování účinnosti našich výrobních zdrojů z posledních let,“ řekl Oldřich Kožušník, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje. Uplynulé roky byly ve znamení rekonstrukcí např. elektráren v Brně-Kníničkách a Komíně, Předměřicích, Spytihněvi, Přelouči nebo Pardubicích.


Obr. 1: Malá vodní elektrárna Vydra v zimní šumavské krajině

Tradičním premiantem mezi zdroji ČEZ Obnovitelné zdroje byla v loňském roce vodní elektrárna Střekov (řeka Labe; dodáno 97,5 milionů kWh) a malé vodní elektrárny Vydra (Vydra; 33,1 milionů kWh), Obříství (Labe; 13,8 milionů kWh) a Práčov (Chrudimka; 11,5 milionů kWh). Nejsilnějšími měsíci roku 2012 byly z hlediska dodávky ve vodních elektrárnách ČEZ Obnovitelné zdroje březen (dodáno 29,2 milionu kWh), duben (27,8 mil. kWh) a leden (27,2 mil. kWh).

Více o vodních zdrojích Skupiny ČEZ v ČR je dostupných na aderse: http://www.cez.cz/cs/energie-a-zivotni-prostredi/energie-z-obnovitelnych-zdroju/voda/vodni-elektrarny-cez.html

Rozšiřování výrobních kapacit ekologicky čistých zdrojů přispívá Skupina ČEZ k plnění platných závazků České republiky vůči Evropské unii ve věci zvyšování podílu výroby z obnovitelných zdrojů na hrubé spotřebě energií.


Obr. 2: Vodní elektrárna Střekov

Instalace zdrojů 100% čisté ekologické energie je zároveň v souladu s nedávno ohlášenou vizi FUTUR/E/MOTION, kterou Skupina ČEZ deklarovala záměr investovat do nových technologií umožňujících v budoucnosti vyrábět, distribuovat a spotřebovávat elektřinu efektivněji a šetrněji (více na www.futuremotion.cz)

Zdroj: Skupina ČEZ pro obnovitelné zdroje

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Malé vodní elektrárny loni rozsvítily 68 tisíc domácností
Vodní elektrárny ČEZGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007