. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Co lze vyrobit v České republice, bude zde vyrobeno

Co lze vyrobit v České republice, bude zde vyrobeno

Co se dá vyrobit v České republice, bude vyrobeno v České republice. To je základ přístupu Konsorcia MIR.1200 ke spolupráci s českým průmyslem.

Nabídka na dostavbu jaderné elektrárny Temelín, kterou předložilo česko-ruské Konsorcium MIR.1200 tvořené společnostmi ŠKODA JS, Atomstrojexport a Gidropress, předpokládá, že na tři sta českých společností získá zakázky v celkové hodnotě 150 až 175 miliard korun, tj. minimálně 75 % z celkové hodnoty temelínské zakázky.

„Všechny firmy z dodavatelského řetězce budou v případě našeho vítězství hned první den po podpisu smlouvy schopny nasadit do práce tisíce lidí a podílet se na svých částech projektu včetně dodávek těch technologicky nejnáročnějších celků. V tom je naše objektivní výhoda oproti konkurenci. To, že stavební práce a stavební materiál včetně oceli budou pocházet z této země, o tom nechceme nikoho přesvědčovat, to považujeme za samozřejmost“, říká Miroslav Fiala, předseda představenstva a generální ředitel ŠKODA JS.

Vítězství projektu MIR.1200 by se výrazně promítlo do počtu nově vzniklých pracovních míst v podstatě ve všech průmyslových sektorech „Deset tisíc pracovních míst je v souvislosti s výstavbou elektrárny absolutní minimum. Při započítání všech přidružených oborů, které jsou na výstavbu navázány, se toto číslo může vyšplhat až na osmdesát tisíc. Jde o pracovní místa v České Republice, určená především pro české občany. Projekt zásadně podpoří ekonomiku České republiky, nikoliv ekonomiku země či zemí, ze kterých by klíčové dodávky přicházely“, dodává Miroslav Fiala.

Realizace projektu prospěje firmám napříč všemi českými regiony, včetně Moravsko-slezského kraje, který se v době hospodářské stagnace potýká s vyšší nezaměstnaností. Pro samotnou plzeňskou „škodovku“, lídra konsorcia, by vítězství znamenalo potřebu navýšit počet zaměstnanců o 300 z dnešních 1100. „O vysoké míře lokalizace hovoříme od samého počátku. O tom, že jsme slova o 75 procentech proměnili v realitu, se může zákazník, společnost ČEZ, přesvědčit při vyhodnocování všech nabídek“, říká Josef Perlík, ředitel projektu „Dostavba jaderné elektrárny Temelín 3, 4“ a člen představenstva společnosti ŠKODA JS.

Díky historicky úzké spolupráci s ruskými konstruktéry a technology a důvěrné znalosti technologie VVER se českým firmám navíc naskýtá unikátní příležitost se stále více zapojovat do projektů ruské skupiny Rosatom v zahraničí..Jen v roce 2012 dodaly české podniky pro jaderné elektrárny typu VVER vybavení v hodnotě 2,5 miliard korun. Od vyhlášení tendru na dostavbu temelínské elektrárny vzrostl objem zakázek na čtyřnásobek.

Konsorcium MIR.1200 je jedním ze tří uchazečů o dostavbu 3. a 4. bloku JE Temelín. Lídrem česko-ruského konsorcia je společnost ŠKODA JS a.s., která ke spolupráci přizvala firmy ZAO Atomstroyexport a OAO OKB Gidropress. Obě jsou dceřinými společnostmi státního podniku Rosatom. Konsorcium MIR. 1200 nabízí evoluční projekt jaderné elektrárny VVER-1200, který těží ze zkušeností z více než 1400 reaktorových let provozu jaderných elektráren typu VVER. Vychází z osvědčených řešení se zvýšenou bezpečností a je unikátní kombinací nejmodernějších aktivních a pasivních kontrolních systémů, což z něj činí jeden z nejlepších reprezentantů generace III+.

Zdroj: MIR.1200 - Český projekt s ruským designemGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007