. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MICRORISC v roce 2012
26. února 2013 - 6:29 | Pandatron | MICRORISC v roce 2012 | Komentářů: 0  

MICRORISC v roce 2012

MICRORISC v roce 2012: bronzová firma roku, výstavba Výzkumného a technologického centra a největší česká expozice na světovém veletrhu Electronica

MICRORISC s.r.o., jedna z předních firem zaměřených na výzkum bezdrátových technologií, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a modulů, se za rok 2012 opět posunula dál. Firma postavila hlavní část prvního Výzkumného a technologického centra MICRORISC v Jičíně, realizovala úspěšnou prezentaci na největším veletrhu elektroniky v Mnichově a získala titul bronzová Firma roku. Hlavním cílem je pro MICRORISC i nadále „pomáhat výrobcům elektroniky vylepšovat jejich produkty a umožnit jim tak neustálou inovaci“.

MICRORISC začal jako první výrobce autoalarmu s dálkovým ovládáním chráněným plovoucím kódem v České republice. Dnes je hlavní úsilí směrováno na vývoj a vylepšování vlastní bezdrátové technologie IQRF. S „inteligentním RF“ (IQRF) mohou výrobci elektroniky dálkově komunikovat, sbírat data a ovládat svá zařízení a systémy. „Vytváříme nové technologie a komponenty, které umožňují ostatním výrobcům rychle a jednoduše vylepšit jejich výrobky, například tím, že díky našim technologiím budou schopny komunikovat se zbytkem světa, nebo budou mít komfortní ovládání pomocí grafických panelů s dotykovou obrazovkou, podobné těm, na jaké jsme zvyklí u mobilních telefonů,“ upřesňuje jednatel a šéf vývoje Vladimír Šulc. Na podzim roku 2012 byly novinky technologií, produkty a řešení společnosti prezentovány na největším stánku české výpravy na světovém veletrhu Electronica v Mnichově.


Obr. 1: Výzkumné a technologické centrum MICRORISC ve výstavbě

MICRORISC za léta fungování postupně vybudoval distribuční síť v Evropě, Izraeli a USA. Obrat společnosti v roce 2012 poprvé překročil 100 mil. Kč a každým rokem roste. I díky tomu firma na jaře 2013 otevře první výzkumné a technologické centrum v Jičíně. To poskytne podmínky pro ještě kvalitnější práci celého týmu, ale znamená i další podporu výzkumu a vývoje jako takového. Velkou satisfakcí za vynaložené úsilí je pro firmu, vedle vytváření skutečných hodnot, nedávné umístění na třetí pozici jako nejlepší firma roku 2012.

A proč jsou řešení navrhovaná společností MICRORISC úspěšná? Sází na zlaté české hlavičky a neustálou inovaci. Využití inteligentní bezdrátové technologie IQRF přináší velké úspory, efektivní využití energií a přispívá k ochraně životního prostředí. „Inteligentní systém řízení veřejného osvětlení dle světelné intenzity a se samostatnou detekcí chyb proti unikání proudu nefunkčními světly přináší minimálně 30% úsporu energie. Regulace vytápění, Smart Grids či inteligentní domy - to všechno jsou oblasti, ve kterých jsou již dnes využívány naše bezdrátové technologie a dosahovány významné úspory,“ uvádí Šulc.

MICRORISC adresně sponzoruje neziskové organizace, společenské a charitativní projekty. Snaží se pomoci tam, kde cítí potřebu pomoci, kde vidí výjimečnost a obětavost. Také za to byl v roce 2012 nominován na Cenu Ď, neboli dík, za aktivity mecenášů, sponzorů a dobrodinců za podporu kultury, charity v ČR.


Obr. 2: Prezentace na veletrhu Electronica 2012

Firma podporuje studenty a dlouhodobě spolupracuje s odbornými školami a univerzitami. Letos bude pořádat třetí ročník soutěže Nejlepší student s cílem motivovat šikovné studenty středních škol a ukázat jim, že stojí za to být dobrým studentem.

A výhled roku 2013? Celá současnost i budoucnost firmy je směrována k vylepšování služeb a technologií. Navštívit nás můžete např. na veletrzích Embedded World v Německu (26. - 28. 2. 2013) nebo na největším českém veletrhu elektroniky Amper v Brně (19. - 22. 3. 2013).

Doplňující informace:
Osvědčená technologie IQRF umožňuje obohatit jakýkoliv elektronický produkt o bezdrátovou komunikaci, a tak významně rozšířit možnosti jeho využití.

IQRF Smart House je technologie určená výrobcům elektronických systémů a zařízení, která poskytuje výhody implementace bezdrátové komunikace bez nutnosti programování.

Samostatné, vestavné, i na zakázku vyvíjené dotykové vizuální ovládací panely IQVCP pomáhají výrobcům systémů domácí automatizace, spotřebičů a elektronických zařízení rozšířit jejich funkčnost a zvýšit komfort jejich uživatelského ovládání.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
IQRF - Smarter wireless. Simply
IQVCP - simple way to smarter wireless solutionsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007