. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Průmyslové monitory a tencí klienti značky Siemens se širokoúhlou obrazovkou

Průmyslové monitory a tencí klienti značky Siemens se širokoúhlou obrazovkou

Siemens rozšířil svou nabídku přístrojů pro odolná operátorská rozhraní (Human Machine Interface - HMI) o velmi výkonné průmyslové monitory a tenké klienty se širokoúhlou obrazovkou.

Siemens rozšířil svou nabídku přístrojů pro odolná operátorská rozhraní (Human Machine Interface – HMI) o velmi výkonné průmyslové monitory a tenké klienty se širokoúhlou obrazovkou. K dispozici jsou jednoduché zobrazovací terminály i operátorské panely s čelním ovládáním prostřednictvím dotykové obrazovky nebo kláves. V nabídce jsou obrazovky s úhlopříčkou 12 až 22". Produkty získaly prestižní ocenění „iF product design award 2012“.

Přístroje se používají k operátorskému řízení a sledování na úrovni strojů a linek, k řízení na dálku a jako součást systémů typu SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition). Monitory řady Simatic Flat Panel jsou vhodné pro připojení k průmyslovým PC na vzdálenost až 30 m, zatímco přístroje řady Simatic Thin Client jsou určeny k použití v decentralizovaných systémech s mnoha stanicemi a na větší vzdálenosti. Monitory nabízejí vysokou provozní odolnost - mají čelní panel z lehké slitiny a jejich konstrukce je vhodná pro nepřetržitý bezúdržbový provoz typu 7/24. Odolávají vysokým teplotám, rázům a vibracím a splňují požadavky na elektromagnetickou slučitelnost. Energeticky úsporné podsvětlení pomocí světelných diod typu LED, jehož intenzitu lze nastavit přesně podle požadavků uživatele, nabízí pohodlnou obsluhu i v prostředí s vysokou intenzitou okolního světla. Širokoúhlé obrazovky mají velké rozlišení a jsou velmi dobře čitelné ve velkém rozsahu pozorovacích úhlů, takže umožňují vytvořit přehledná zobrazení i operátorská rozhraní.

Simatic Industrial Flat Panel (IFP)
Nové průmyslové ploché panely Simatic IFP se uplatní jako průmyslové monitory s rychlou odezvou, např. při krokovém ovládání a zobrazování křivek. Obrazovky s úhlopříčkou délky 15, 19 nebo 22" mají buď pouze funkci zobrazení, nebo také dotykové ovládání na obrazovce. Existuje také verze s dotykovou obrazovkou o velikosti 15" vybavená funkčními klávesami, portem USB a číselnou klávesnicí na čelním panelu. Přístroje lze nainstalovat i vertikálně. K průmyslovému PC, které může být vzdáleno až 30 m, se panely řady IFP připojují přes rozhraní DVI-D, nebo přes nové rozhraní DisplayPort. Panely mají certifikát ATEX, v jednání je žádost o jejich schválení pro námořní použití.

Simatic Industrial Thin Client (ITC)
Nové klientské panely Simatic ITC jsou určeny pro struktury typu klient-server. Nemají části podléhající mechanickému opotřebení (např. větráky a paměti s pevnými disky), takže jsou mimořádně odolné a nevyžadují žádnou údržbu. Panely mají dotykovou obrazovku s úhlopříčkou o délce 12, 15, 19 nebo 22" a připojují se k jednomu či několika serverům (podle počtu uzlů sítě) - např. k průmyslovým počítačům kategorie Simatic IPC. Ke zvýšení spolehlivosti lze vytvářet redundantní systémy. Panely Simatic IPC jsou vybaveny procesory Intel Celeron 1,2 GHz, jež umožňují řešit náročné úlohy operátorských rozhraní typu člověk-stroj. Uživatelům také nabízejí řadu funkcí – např. rozhraní pro gigabitovou místní síť (LAN) pro rychlé spojení se serverem a dva USB porty k ukládání dat na USB flash paměť, resp. vnější pevný disk, či k připojení myši a klávesnice.

Pro variabilní připojení panelu k dalším systémům jsou dále k dispozici webový prohlížeč a různé komunikační protokoly jako RDP (Remote Desktop Protocol), resp. SmartAccess pro Simatic WinCC Sm@rtServer, VNC a Sinumerik. Uvedení panelu do provozu a jeho začlenění do stávajících sítí zrychluje a usnadňuje nový průvodce Setup Wizard. Software pro správu na dálku umožňuje panely ITC administrovat prostřednictvím sítě z jednoho místa (např. paralelně aktualizovat jejich firmware). Účinným diagnostickým nástrojem je funkce zrcadlení, umožňující například zobrazit obsah obrazovky panelu na počítači ve velíně a také ho odsud spravovat.

Další informace o produktech řad Simatic IFP a ITC jsou k dispozici na internetové adrese http://www.siemens.com/simatic-hmi-widescreen.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007