. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vyzkoušejte efektivní náhradu za standardní stabilizátory série 78xx

Vyzkoušejte efektivní náhradu za standardní stabilizátory série 78xx

1A DC / DC spínané stabilizátory TRACO TSR-1 si už nalezly stabilní místo na trhu a úspěšně nahrazují neefektivní lineární stabilizátory.

Spínané stabilizátory nacházejí své uplatnění téměř ve všech oblastech napájení, mezi které patří i regulace na straně zátěže (Point Of Load - POL). Snad každý konstruktér zná klasické lineární stabilizátory série 78xx nebo 79xx. Dá se říci, že lineární stabilizátory jsou stále vhodné pro aplikace, kde na nich nevzniká příliš vysoká výkonová ztráta. Ale v případě, kdy potřebujeme získat 5V / 0,5 A z 12V (které slouží k napájení ostatní elektroniky v našem zařízení), vzniká na stabilizátoru ztráta cca 7V x 0,5 A = 3,5 W. To je již značný výkon, který vyžaduje dostatečně dimenzovaný chladič a místo na DPS. Při dnešním trendu snižování spotřeby je výhodnější raději eliminovat vznik zbytečných ztrát, což současně umožňuje vyrobit zařízení, které se méně zahřívá, proto je obvykle i spolehlivější.

Základní vlastnosti a výhody:

  • Až 96% účinnost - není třeba použít chladič
  • SIP puzdro pinově kompatibilní se stabilizátory 78xx v TO220 puzdře
  • Kompletní řešení včetně indukčnosti a kondenzátorů (není nutné použít externí komponenty)
  • Rozsah pracovních teplot od -40°C do +85°C
  • Ochrana proti trvalému zkratu
  • Široký rozsah vstupních napětí
  • Perfektní stabilita výstupního napětí (cca 0,6%)
  • Přesnost nastavení výstupního napětí +-2%
  • Nízká spotřeba ve stand-by režimu (2mA)
  • Ideální i pro bateriemi napájená zařízení

TSR-1 od společnosti TRACOPOWER představuje pinově kompatibilní náhradu za lineární stabilizátory série 78xx a obsahuje i vstupní a výstupní filtrační kondenzátory. TSR-1 dosahuje účinnosti až 96% (průměrně 80-90%) a tím nevyžaduje chladič. Podle lokálních podmínek ve Vašem zařízení je třeba pouze dodržet snížení výkonu o 2% / ° C při teplotách stabilizátoru nad 60 ° C (pokud mohou takové podmínky v zařízení nastat). TSR-1 poskytuje i další benefity jako např. vynikající regulaci (při změně vstupního napětí i při změně zátěže), odolnost trvalému zkratu a průmyslový rozsah pracovních teplot.

Dostupných je 10 modelů s výstupným napětím 1,2 až 15VDC. Detailní informace Vám poskytne datasheet TSR-1. V případě, že potřebujete získat i záporné napětí, potom je pro Vás vhodná série TSRN-1.

V případě zájmu neváhejte kontaktovat společnost SOS electronic.

Získejte TSR-1 zdarma!
Nabízíme vám možnost získat TSR-1 s výstupním napětím 1.8V, 3.3V, 5V nebo 12V. Máme pro Vás připraveno 5 ks od každého typu (celkem 20 ks). Stačí, když nám odpovíte na otázku:

Jaká indukčnost (cívka) je třeba pro správnou funkci TSR-1?

Odpověď napište na adresu samples@soselectronic.com.
Dvacet výherců vylosujeme 25.3.2013.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic
Vyzkoušejte efektivní náhradu za standardní stabilizátory série 78xx
Nové spínané stabilizátory Traco TSRN-1GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007