. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Potřebujete diody? - Diotec je má
26. března 2013 - 9:20 | Pandatron | Potřebujete diody? - Diotec je má | Komentářů: 0  

Potřebujete diody? - Diotec je má

Pokud stojíte před rozhodnutím jakou diodu použít ve svém zařízení nebo hledáte náhradu, pak je tento článek určen právě Vám.

Spolehlivé diody jsou často jedním ze základních pilířů správné funkce zařízení. Mnoho konstruktérů si vhodný typ vybírá takříkajíc "od oka", podle zkušeností. Tak se snadno stane, že je použita zbytečně předimenzovaná dioda (zabírající více prostoru na DPS) nebo v horším případě - nedostatečně dimenzovaná dioda, která bude v daném zařízení pracovat na hranici svých možností.

Základní vlastnosti a výhodydiod Diotec:

  • Výrobce, specializující se na vývoj a výrobu diod
  • Výborné parametry
  • Malé rozměry
  • Vysoká zatížitelnost
  • Nízké ztráty
  • Spolehlivost

Diody mají obecně jednu dobrou vlastnost - jsou poměrně snadno nahraditelné podobným typem jiného výrobce. Jelikož SOS electronic je autorizovaným distributorem společnosti Diotec, dokážeme Vám nabídnout vhodný typ do prakticky jakéhokoliv výrobku, resp. náhradu za téměř jakoukoliv diodu od jiných výrobců.

Diotec jako výrobce, specializující se především na diody nabízí velmi široké portfolio diod v pouzdře s axiálními vývody, v SMD pouzdrech, včetně výkonných typů v pouzdrech např. power sod-123, Power-SMD, D-PAK (TO252AA) a D2PAK (TO263AB), super-rychlé s nízkými ztrátami, ale i usměrňovací můstky a mnohé další typy.

Schottky diody poskytují přirozeně menší ztráty díky menšímu napětí v propustném směru, proto je jejich použití opodstatněné hlavně v aplikacích s relativně vyššími proudy. Obecně také platí, že malé SMD pouzdro dokáže výrazně eliminovat vyzařování rušení ve spínaných zdrojích (díky minimální parazitní indukčnosti), což může být jeden z faktorů, zda dané zařízení splní EMI předpisy nebo ne.

Na webu je možné najít různé "cross-reference-lists", ale pro danou aplikaci jsou obyčejně podstatné jen některé vybrané parametry, proto doporučujeme vybírat raději podle konkrétních parametrů. Pomoc při výběru Vám poskytne porovnání pouzder a seznam nejčastěji používaných 1A diod. Pro praktické použití je dobré znát pokyny pro pájení diod, minimální velikosti pájecích plošek jakož i základní fakta o tepelném namáhání diod.

Ke stažení je dostupný i příklad použití diod Diotec v Set Top Boxech a při napájení LED. Je třeba také zmínit, že se na trhu objevily i různé falzifikáty diod Diotec.

V případě zájmu o jakýkoliv komponent společnosti Diotec neváhejte kontaktovat společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Diod v pouzdře s axiálními vývody
Diod v SMD pouzdrech
Příklad použití diod Diotec v Set Top BoxechGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - převodník USB-RS232, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB/RS232 Full pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 240 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007