. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Seminář Perspektivy automatizace III
4. dubna 2013 - 7:03 | Pandatron | Seminář Perspektivy automatizace III | Komentářů: 0  

Seminář Perspektivy automatizace III

Dne 20. 3. 2013 uspořádalo nakladatelství FCC Public seminář Perspektivy automatizace III, zaměřený tentokrát na přenos výsledků výzkumu a vývoje do praxe.

Dne 20. 3. 2013 uspořádalo nakladatelství FCC Public seminář Perspektivy automatizace III, zaměřený tentokrát na přenos výsledků výzkumu a vývoje do praxe. Seminář se konal ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava, RFID Lab, Českomoravskou společností pro automatizaci, Českomoravskou elektrotechnickou asociací ELA, veletržními správami Terinvest, s. r. o., a Veletrhy Brno, a. s.

Po úvodu šéfredaktora časopisu Automa Petra Bartošíka se ujal slova doc. dr. Ing. Vladimír Kebo z VŠB-TU Ostrava, který představil činnost Technologické agentury ČR a obsah, podmínky a výsledky jednotlivých programů podpory zavádění výsledků výzkumu a vývoje do průmyslové praxe. O možnostech uplatnění RFID a konceptu rozšířené reality promluvil a s aktuálními projekty RFID Lab účastníky seznámil Filip Beneš z VŠB TU. Následovala přednáška Vladislava Zvelebila ze společnosti Codeware, s. r. o, v níž byl popsán projekt využití RFID ve skladovém hospodářství na klinice estetické chirurgie.

Po přestávce zazněla přednáška představující systém Zenon 7, který efektivně integruje a ergonomicky vizualizuje firemní procesy v jednotném prostředí. Přednášeli David Prokop ze společnosti KCT Data, s.r.o., a David Víšek z Prozesstechnik Kropf, s. r. o. Petr Palatka ze společnosti Neovision, s. r. o., představil vývoj, vlastnosti a použití inspekčního robotu Jetty pro čištění vduchotechnických potrubí, který společnost vyvinula ve spolupráci s výzkumnými pracovišti. Projekt vývoje robotického systému pro měření způsobilosti výrobního procesu, jeho současný stav a další plány pro jeho pokračování představil Otto Havle ze společnosti FCC Průmyslové systémy, s. r. o. Na závěr semináře pak Leoš Hons představil cíle a aktivity občanského sdružení MES centrum.

Posluchači semináře, kterých se bohužel nesešlo tolik, kolik by si organizátoři semináře přáli, ocenili vysokou odbornou úroveň jednotlivých příspěvků i zajímavou celkovou skladbu programu. Stránku semináře s většinou prezentací ke stažení a naleznete ZDE.

P.S.: Prolistujte si také zvláštní vydání časopisu Automa „Innovation in the Czech Republic“ nebo navštivte květnový seminář Průmyslové právo v praxi!

Pořadatel: FCC PUBLIC, s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007