. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Temelín plní požadavky programu Bezpečný podnik

Temelín plní požadavky programu Bezpečný podnik

Pětičlenný tým inspektorů Státního úřadu inspekce práce potvrdil, že elektrárna Temelín má plně funkční systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Pětičlenný tým inspektorů Státního úřadu inspekce práce potvrdil, že elektrárna Temelín má plně funkční systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Inspektoři také konstatovali, že zaměstnanci elektrárny nastavená pravidla dodržují. Takový je hlavní závěr týdenní kontroly zaměřené na systém řízení bezpečnosti práce na Jaderné elektrárně Temelín. Ta tedy i nadále plní požadavky národního programu Ministerstva práce a sociálních věci a může užívat titul Bezpečný podnik.

V celé České republice může ke svému jménu titul Bezpečný podnik využívat sedmdesát společností. V jižních Čechách patří Temelín mezi pětici firem, které opakovaně splňují náročné podmínky pro získání tohoto ocenění. Prestižní titul získala jihočeská elektrárna poprvé v roce 2005 a od té doby ho pravidelně obhajuje. Během každoročních kontrol se inspektoři zaměřují na vybrané oblasti. Letos svojí pozornost soustředili na systém a jeho dodržování při práci se zdvihacími, plynovými, tlakovými a strojními zařízeními včetně bezpečnostního zajištění pracovišť. U každé oblasti hodnotili rizika práce a pracovní podmínky. „Hodnotili jsme i zařízení jako takové, třeba to, jak je ověřován jejich bezpečný provoz revizemi a zkouškami. Kontrolovali jsme také, jak elektrárna připravuje své zaměstnance i dodavatele na práci na těchto zařízeních,“ popsal průběh kontroly Václav Kápl, vedoucí kontrolního týmu z Oblastního inspektorátu práce v Českých Budějovicích.


Obr. 1: Václav Kápl, vedoucí kontrolního týmu z Oblastního inspektorátu práce v Českých Budějovicích, seznamuje s výsledkem kontroly ředitele JE Temelín Miloše Štěpanovského (vlevo)

Inspektoři také porovnávali dokumentaci k jednotlivým zařízením s požadavky české legislativy. Dodržování nastavených pravidel si pak ověřovali během kontrol prováděných přímo v provozu. „Bezpečnosti práce je na Temelíně věnována vysoká pozornost. Systém ochrany zdraví je plně funkční a nebylo zjištěno, že by zaměstnanci elektrárny a dodavatelé nastavená pravidla porušovali. Na elektrárně jsme nenašli závady, doporučili jsme však vedení elektrárny, jak některé věci ještě vylepšit,“ shrnul Kápl hlavní závěr auditu. Takový příkladem je řešení zajištění pracovníků při práci na střechách budov.

Podle ředitele elektrárny Temelín Miloše Štěpanovského je bezpečnost jaderné elektrárny velmi složitý komplex. „Ochrana zdraví našich zaměstnanců je jeho důležitou součástí. Sami si dodržování pravidel velmi přísně kontrolujeme. Výsledky nám potvrdily, že jdeme správnou cestou,“ uvedl k výsledkům inspekce Štěpanovský.

Titul Bezpečný podnik vydává Státní úřad inspekce práce na tři roky. Po jeho získání v roce 2005 ho elektrárna obhájila v letech 2008 a 2011. „Vysokou úroveň systému bezpečnosti a ochrany zdraví při práci musíme také pravidelně potvrzovat během každoročních kontrol, které probíhají v rámci ověření požadavků stanovených programem Bezpečný podnik,“ uvedl vedoucí útvaru BOZP elektráren Temelín a Dukovany Michal Kleinhampl.

Velká obhajoba čeká Temelín v roce 2014, kdy končí platnost ocenění vydaného v roce 2011.

Zdroj: Skupina ČEZ pro obnovitelné zdroje

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Temelín plní požadavky programu Bezpečný podnik
Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičůmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007