. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
IM-6600 rozšiřuje možnosti použití optických měřicích přístrojů

IM-6600 rozšiřuje možnosti použití optických měřicích přístrojů

Optické měřicí přístroje řady IM Series Image Dimension Measurement System od firmy Keyence způsobily revoluci v oblasti kontroly součástí zejména výrazným zkrácením doby potřebné k inspekci ve srovnání s klasickými profilprojektory. Nyní přicházejí s dvojnásobným zorným polem (200 × 100 mm) a novými osvětlovači, které zvládnou větší a složitější díly.

Měřicí přístroje z řady IM Series dokážou spolehlivě a přesně změřit rozměry v několika sekundách. Jednoduše položíte měřenou součást na stolek a stisknete tlačítko. V několika sekundách je přesně změřeno až 99 bodů. Přístroje zjednodušují proces kontroly výrobků. Kromě automatického rozpoznávání a měření tvarů mají funkci automatického zaostření, realizovanou motorovým pohonem osy Z v rozsahu 30 mm, a kompenzaci optického zkreslení. V neposlední řadě odstraňují problém systematických chyb operátorů a zjednodušují zpracování záznamů o měření.

Široká nabídka pro maximální oblast použití
Řídicí jednotka IM-6600 může být použita se čtyřmi rozdílnými měřicími hlavicemi: IM-6015 a IM-6025, které jsou vhodné pro všeobecné použití, vysoce přesnou hlavicí IM-6140 s opakovatelností 0,1 µm a s novou hlavicí IM-6120 s rozšířeným zorným polem. Zorné pole hlavice IM-6120 je 200 × 100 mm, ale půdorys přístroje přitom zůstává stejně malý.

K dispozici jsou nyní také čtyři druhy osvětlovačů: pro pozorování v procházejícím světle, v odraženém světle (pro měření rozměrů na neprůhledných předmětech), s kruhovým osvětlovačem pro pozorování v odraženém světle (např. pro měření lesklých předmětů nebo předmětů s kuželovými tvary) a pro pozorování v odraženém světle pod malým úhlem (pro měření předmětů s nerovným povrchem nebo konturami, na nichž dochází k difúzi světla, a proto jsou obtížně měřitelné).

Plastová víčka/zalité kondenzátory
Kruhový osvětlovač pro pozorování v odraženém světle umožňuje měřit rozměry na neprůhledných předmětech, jako jsou např. víčka lahví a podobné cíle s nerovným povrchem. Osvětlovač s vysoce intenzivními bílými LED je umístěn koaxiálně na obvodu objektivu mikroskopu. Kruh osvětlovače je rozdělen do čtyř segmentů, které mohou být pro dosažení optimálního kontrastu obrazu zapínány a vypínány samostatně. Nastavení osvětlovače lze pro každý specifický měřený předmět uložit.

Vylepšeno bylo také statistické zpracování dat. Nová aplikace dokáže extrahovat data pro import do běžných tabulkových procesorů. Uživatelé si mohou vybrat ze sady šablon a přizpůsobit je svým požadavkům, např. doplněním loga nebo jiných grafických prvků. Pro analýzu trendů ve výrobě a jejích odchylek lze použít grafické znázornění měřených hodnot v závislosti na čase a histogramy. Okamžitá a detailní analýza trendů pomáhá snížit podíl neshodných výrobků.

Zdroj: Keyence Česká RepublikaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 15. 02. 2015 v 12:53 zaslal host
Přístroje na měření
Geoobchod nabízí velmi kvalitní stavební lasery:

http://geoobchod.cz/laserove-dalkomery-FC-C-181.html


:-) :-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007