. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Datové centrum TOWER rozšiřuje kapacitu
21. května 2013 - 7:04 | Pandatron | Datové centrum TOWER rozšiřuje kapacitu | Komentářů: 0  

Datové centrum TOWER rozšiřuje kapacitu

Datové centrum TOWER v žižkovském vysílači v Praze rozšiřuje po roce fungování svoji kapacitu na dvojnásobek.

České Radiokomunikace, přední poskytovatel služeb šíření zemského rozhlasového i televizního vysílání a telekomunikačních a ICT služeb, zahájily dostavbu dalších prostor datového centra TOWER. Služby tohoto datového centra využívají v současné době dvě desítky zákazníků z různorodých segmentů podnikání. Jde například o mobilní operátory, instituce státní správy, korporátní firmy nebo poskytovatele webových služeb.

„Zájem je obrovský. Ještě před zahájením výstavby další části datového centra jsme měli téměř z poloviny nově budovanou kapacitu rezervovanou novými zákazníky,“ říká Josef Jirák, zastupující výkonný ředitel Českých Radiokomunikací pro prodej. „Mezi hlavní důvody, proč se zákazníci rozhodují pro naše datová centra, patří finanční úspora a absence vlastních vhodných prostor. Ušetří své interní zdroje a nemusí investovat do výstavby. Důležitým aspektem je i plnohodnotnost našeho řešení, kdy nabízíme všechny tři potřebné části – konektivitu, prostor a výkon našeho cloudu. Rozhoduje také naše vysoká profesionalita, důraz na ochranu a bezpečnost uložených dat a jejich snadná přístupnost,“ doplňuje Jirák.

Zákazníci potřebují pro uspokojování svých obchodních požadavků stále větší a robustnější IT služby a jsou tak postaveni před otázku, kam umístit své servery. Jednou z možností je právě datové centrum. „V oblasti služeb datových center zaznamenáváme stále se zvyšující poptávku. Nabídku služeb datových center vhodně doplňujeme nabídkou služeb z oblasti cloud computingu. Někteří zákazníci si nejprve chtějí vyzkoušet provoz svých serverů v datovém centru a teprve v další fázi začnou uvažovat nad službami cloud computingu, tedy pronájmu ICT infrastruktury formou služby,“ uvádí Marcel Procházka, manažer pro rozvoj služeb a strategie Českých Radiokomunikací.

Datové centrum TOWER Českých Radiokomunikací s aktuální kapacitou 64 racků, kterou lze flexibilně rozšiřovat, nabízí kvalitní vysokokapacitní připojení v rámci vlastní neveřejné, a tedy zabezpečené a spolehlivé sítě, zálohované radiovými spoji. Bezpečnostní standardy TIER 3 garantují 99,99% dostupnost všech parametrů, jako je napájení za dvou nezávislých transformátorů, chlazení a telekomunikační infrastruktura. Prostory datacentra jsou vybaveny výkonnými klimatizačními jednotkami se systémem teplé a studené uličky a chlazení je zálohováno spolehlivým způsobem N+1.

Umístění datového centra v prostorách žižkovského televizního vysílače poskytuje zákazníkům mnoho dalších výhod. Objekt disponuje dvěma rozvodnami vysokého napětí, má nové napájecí a chladicí systémy a je střežen 24 hodin 7 dní v týdnu. Lokalita se nachází v centru hlavního města v nezátopové oblasti s omezeným leteckým provozem a má výbornou dopravní obslužnost včetně vlastních podzemních garáží.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 50 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také komplexní portfolio telekomunikačních a ICT služeb prostřednictvím vlastní infrastruktury pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Zdroj: České Radiokomunikace a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007