. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Displeje vhodné i do aplikací, kde byste s displejem nepočítali - 1. část

Displeje vhodné i do aplikací, kde byste s displejem nepočítali - 1. část

Displeje 4D Systems dokážete použít i když nemáte žádné zkušenosti s programováním displejů. Pojďte se podívat jak ...

Není pochyb, že grafický displej výrazně vylepší uživatelské rozhraní prakticky každého výrobku. Na první pohled je možná méně patrný i fakt, že již poměrně malý displej s dotykovým panelem dokáže nahradit řadu tlačítek, přepínačů, potenciometrů a dokonce i klávesnici.

Mnoho konstruktérů ovšem odrazuje fakt, že pro úspěšné nasazení grafických displejů je třeba obvykle prostudovat rozsáhlou dokumentaci a trvá značný čas, než se člověk dopracuje k použitelným výsledkům. Hlavně u menších projektů je pak vývoj časově příliš náročný a tím pádem nerentabilní.

Jakkoliv to může znít neuvěřitelně, ale v mnoha případech nepotřebujete k úspěšnému použití inteligentních grafických displejů od 4D Systems vědět prakticky téměř nic o daném grafickém procesoru, o příkazech atd.

  • Vše o této značce na jedné stránce...
  • SOS webinář - Jak programovat grafiku displejů 4D ...
  • Geniálně jednoduché a rychlé programování displejů...
  • uLCD43(GFX) Running 4D-ViSi QWERTY Keypad
  • Intelligent Modules

Pro mnohé aplikace stačí využít grafický editor VisiGenie, který je součástí SW balíku 4D Workshop4 (zdarma). Krátký popis tohoto editoru jsme Vám přinesli v článku - Geniálně jednoduché a rychlé programování displejů 4D Systems. Podstata VisiGenie spočívá v tom, že doslova za pár minut umožňuje vytvoření menu s různými tlačítky, potenciometry, přepínači, LED, "7 segmentovými displeji", různými panelovými měřidly, obrázky, videem, zvukem, textem, geometrickými útvary, ...

Druhá základní vlastnost programu, který vytvoříme ve Visi Genie je, že mnohé objekty mohou být "provázány" mezi sebou přes tzv. události - například posouváním potenciometru se může zvyšovat údaj na číslicovém displeji nebo na měřidle. Současně je možné (velmi jednoduše) definovat událost typu "report message", kdy např. při přepnutí spínače (na displeji), vyšle uLCD modul zprávu přes sériový port. Tuto zprávu je pak možné využít v mikrokontroléru Vašeho zařízení.

Výstupem z VisiGenie je krátký obslužný program, který se nahraje do EPROM grafického modulu (displeje) a samotný program s daty (obrázky, videem...), který se nahraje na uSD kartu (přes čtečku Vašeho PC). Po vložení uSD karty do modulu displeje dostáváme plně funkční displej v takovém stavu, jak jsme si jej navrhli ve Visi Genie.

Grafické rozhraní, které si takto navrhneme, dokáže posílat data přes sériový port do vašeho mikrokontroléru a rovněž mnohé objekty je možné ovládat posláním jednoduchých příkazů do modulu. Aby ani tyto příkazy nebylo třeba hledat v dokumentaci, obsahuje 4D Workshop nástroj GTX - Genie Test eXecutor, kterým je možné otestovat a odsimulovat funkčnost programu, vytvořeného ve Visi Genie. Velkou výhodou je, že nástroj GTX přímo vypisuje sériové příkazy, které odpovídají určité činnosti (např. pokud chceme měřidlo nastavit na určitý údaj nebo odečíst údaj, který ukazuje). Pozn. - vzhledem k tomu, že nástroj GTX přímo komunikuje s displejem, funguje pouze pokud je displej připojen k PC.

Nejlepší představu o tomto výkonném grafickém SW Vám poskytne připojené video. 4D Worshop4 IDE a uživatelské příručky jsou volně ke stažení z webu společnosti 4D Systems.
Již nyní Vám můžeme slíbit, že zanedlouho zveřejníme krátkou prezentaci vytvoření grafického programu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic
Displeje vhodné i do aplikací, kde byste s displejem nepočítali - 1. část
Uživatelské příručkyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 16. 09. 2014 v 17:24 zaslal host
Pěkné, ale tipuju, že to bude drahé
Zní to pěkně, ale pokud jde o malé projekty, tam kromě rozsáhlosti problému (přecejenom jsou to minimálně tři programové vrstvy od fyzické po tu cílovou co řiká nakresli tohle támhle) hraje neméně důležitou roli i cena. Hodilo by se pro zajímavost ji zmínit, neboŤ jak víme, peníze jsou vždy až na prvním místě.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007