. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Český rozhlas pozval zakladatele první digitální rozhlasové stanice na světě

Český rozhlas pozval zakladatele první digitální rozhlasové stanice na světě

O svých plánech promluví provozovatelé rádií a majitelé vysílacích sítí. Pozváni jsou i reprezentanti velkých prodejen s elektronikou.

Dnes, tedy ve čtvrtek 13. června 2013 proběhne v budově České televize na Kavčích horách další ročník konference Digimedia. Jedním z hlavních témat bude rozvoj digitálního rozhlasu u nás. O svých plánech promluví provozovatelé rádií a majitelé vysílacích sítí. Pozváni jsou i reprezentanti velkých prodejen s elektronikou.

Hlavním řečníkem rozhlasového bloku bude Jorn Jensen, prezident organizace WorldDMB Forum, která sdružuje více než 80 subjektů z celého světa a zabývá se podporou digitálního rozhlasu. Sám Jorn Jensen založil v roce 1995 vůbec první digitální rozhlasovou stanici na světě: nonstop vysílání vážné hudby NRK Klassisk. Funguje dodnes.

Své dosavadní zkušenosti i budoucí plány představí všichni tři provozovatelé digitálních sítí: Roman Kropáček (RTI CZ), Marcel Procházka (České Radiokomunikace) a Tomáš Řapek (TELEKO).


Obr. 1: Digitální radiopřijímač - Foto: Khalil Baalbaki

Pavel Balíček z Českého rozhlasu představí záměry veřejnoprávního média. Diskuse se zúčastní také Svatopluk Janík, jehož SeeJay Radio se stalo držitelem vůbec první digitální rozhlasové licence u nás, a který připravuje druhou stanici. Zjistíme postoje celoplošných rádií ze skupiny Lagardere, za kterou se diskuse zúčastní Miroslav Šimánek. Chybět nebude ani křesťanské Radio Proglas, které pilně využívá všechny formy digitálního šíření. Promluví jeho ředitel Martin Holík.

„Český rozhlas stále směřuje k vlastnímu multiplexu veřejné služby v III. pásmu, kam by umístil většinu svých programů na platformě DAB. K tomu jsou ale nutné legislativní změny, které se pokoušíme iniciovat“, zdůrazňuje Pavel Balíček, vedoucí distribuce signálu Českého rozhlasu.

Jednou z výhod digitalizace je rozšíření nabídky pro běžného posluchače. Kolik stanic ještě český trh unese? Je digitální rozhlas ta pravá cesta ke komunitním médiím? Tyto otázky a další budou řešeny s předsedkyní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřinou Kalistovou.

Ostrý provoz digitálního rozhlasového vysílání začal v České republice 1. dubna 2011. Nyní je signál dostupný zhruba polovině obyvatel. Multiplexy provozují tři firmy a vysílá v nich celkem 19 stanic, další se objeví v éteru zřejmě na podzim. Na běžných přijímačích vysílání nefunguje, nová digitální rádia se ale dají běžně koupit na internetu a na požádání je do aut montují všichni hlavní výrobci automobilů.

Více informací o konferenci naleznete na http://www.acra-mk.cz/cs/digimedia-konference-o-digitalizaci-tvorbe-a-mediich

Odkazy & Download:
Česká televize
Český rozhlas
Český telekomunikační úřad
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
Digimedia - konference o digitalizaci, tvorbě a médiíchGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007