. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Inovace ve fotovoltaice: SMA na mezinárodním veletrhu Intersolar Europe 2013

Inovace ve fotovoltaice: SMA na mezinárodním veletrhu Intersolar Europe 2013

Od 19. do 21. června 2013 společnost SMA Solar Technology AG (SMA) na letošním ročníku mezinárodního veletrhu Intersolar Europe v Mnichově představí svoje další inovace na poli obnovitelných zdrojů energie. SMA nabízí technologie pro všechny oblasti využití fotovoltaiky: od komplexního inteligentního řízení elektrické energie v domácnostech díky koncepci „SMA Smart Home“, přes řešení „SMA Fuel Save Solution“ pro průmyslové podniky, až po systémová řešení pro fotovoltaické elektrárny. Návštěvníci stánku SMA navíc budou mít možnost se jako první seznámit s novou generací centrálních střídačů, které budou uvedeny na trh v roce 2014.

Inteligentní systémová řešení pro úspěšnou transformaci v energetickém sektoru
„Společnost SMA se včas přizpůsobila požadavkům, které souvisejí se zdroji energie pro budoucnost. Naše inteligentní řešení jsou klíčem pro úspěšnou transformaci energetického sektoru směrem k decentrálnímu zásobování elektřinou z obnovitelných zdrojů,“ vysvětluje Roland Grebe, člen představenstva pro výzkum a vývoj společnosti SMA. Pomocí ucelené koncepce SMA Smart Home tak společnost nabízí na trhu dosud jedinečné systémové řešení, které inteligentně řídí domácí spotřebiče na základě prognóz výroby FV energie a spotřeby, čímž výrazně zvyšuje vlastní spotřebu solární energie. „Vedle zdokonaleného přístroje Sunny Home Manager jako klíčového prvku koncepce „SMA Smart Home“ budeme na veletrhu Intersolar prezentovat rozmanité akumulátorové systémy. Kromě toho úzce spolupracujeme s renomovanými výrobci na optimálním zapojení dalších komponent do inteligentního řízení elektrické energie v domácnosti: se společností Miele pracujeme na integraci domácích spotřebičů, se společnostmi Stiebel Eltron a Vaillant na integraci tepelných čerpadel. V tomto ohledu se samozřejmě těšíme na další diskuzi se specializovanými firmami,“ dodává Grebe. Důležitým tématem je také elektromobilita. Baterie elektromobilů by se mohly využívat jako přídavný akumulátor.

Řešení pro FV dieselové hybridní systémy se sníženou spotřebou paliva
Hledat inteligentní řešení je důležité také v oblasti FV dieselových hybridních systémů. Koncepce „SMA Fuel Save Solution“ zde zajišťuje regulaci FV napájení odpovídající spotřebě a výrazné omezení spotřeby paliva. V tomto kontextu představí společnost SMA návštěvníkům veletrhu také své úspěšné projekty.

Zdokonalování produktů a technologií budoucnosti
Ke špičce v segmentu velkokapacitních systémů patří „MV Power Station“ pro všechny centrální FV elektrárny a speciálně pro americký trh vyvinutá platforma „Compact MV Power Platform“. Splňuje všechny požadavky specifické pro americký trh týkající se střídačů, transformátorů a regulace FV parků. SMA bude rovněž prezentovat kompletní systémová řešení pro solární elektrárny s decentrální strukturou: základ tvoří výkonný střídač Sunny Tripower, doplněný o komunikaci a regulaci FV parku i připojení k vysokému napětí. „Návštěvníky našeho stánku necháme nahlédnout i do budoucnosti: SMA představí koncepci nové generace centrálních střídačů a ukáže budoucí standardy v oblastech integrace a optimalizace nákladů,“ říká Roland Grebe.

Společnost SMA najdou návštěvníci veletrhu Intersolar na stánku s označením B5.210 a B5.230.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby.

O společnosti SMA
Společnost SMA Solar Technology AG je světovým lídrem v oblasti fotovoltaických střídačů, jež jsou klíčovým prvkem každého FV systému. Skupina SMA dosáhla v roce 2012 obratu 1,5 miliardy eur. Společnost SMA má hlavní sídlo v Niestetalu u německého Kasselu a zastoupení v 21 zemích na čtyřech kontinentech. Celý koncern zaměstnává více než 5000 osob, plus další dočasné pracovníky, jejichž počet se mění podle sezónních potřeb. Široké portfolio produktů SMA zahrnuje kompatibilní střídače pro všechny typy panelů na trhu a pro FV systémy všech velikostí. Produktová škála zahrnuje FV střídače jak pro zapojení do distribuční sítě, tak pro ostrovní systémy. Společnost SMA tak dokáže nabídnout ideální řešení a střídače pro FV systémy všech velikostí a typů. Od roku 2008 je společnost SMA zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů a zařazena do indexu TecDAX. Společnost SMA byla v uplynulých letech opakovaně oceněna za své vynikající úspěchy v roli zaměstnavatele a v celoněmecké soutěži „Great Place to Work®“ pro rok 2011 i 2012 obsadila první místo.

Zdroj: SMA

GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007