. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Společnost SMA získala ocenění Intersolar AWARD 2013

Společnost SMA získala ocenění Intersolar AWARD 2013

Společnost SMA získala ocenění Intersolar AWARD 2013 za střídač Sunny Boy Smart Energy.

Společnost SMA Solar Technology AG (SMA) získala na veletrhu Intersolar Europe 2013 v Mnichově ocenění Intersolar AWARD. Odborná porota vybrala střídač SMA Sunny Boy Smart Energy jako nejlepší exponát veletrhu v kategorii “Fotovoltaika”. Tento první sériově vyráběný FV střídač s integrovaným akumulátorem, který se dá montovat na stěnu, dokáže zvýšit vlastní spotřebu vyrobené FV energie v domácnosti až o cca. 50%. Ocenění znovu potvrzuje pozici společnosti SMA jakožto světového lídra a průkopníka na poli inteligentních technologií a podtrhuje význam inteligentní systémové techniky pro budoucí decentralizované zásobování energií z obnovitelných zdrojů. Společnost SMA Solar Technology obdržela cenu Intersolar AWARD po třetí ve své historii.

Důležitý krok k zásobování energií budoucnosti
„Cena pro střídač Sunny Boy Smart Energy je jednoznačným oceněním naší dlouhodobé vývojové práce,“ vysvětluje Roland Grebe, člen představenstva pro výzkum a vývoj společnosti SMA. „Komplexní zásobování energií prostřednictvím decentralizovaných obnovitelných zdrojů je možné jen díky širokému nasazení lokálních akumulátorů, které nejen optimalizují místní zásobování energií, ale také vyrovnávají nestálý výkon v síti a podporují řízení sítě. Pro pokrok tzv. „energetické revoluce“ jsou proto téměř nezbytné pro každou domácnost dostupné, jednoduše instalovatelné a inteligentně propojené systémy řízení toků elektrické energie. Díky kombinaci baterie, moderní výkonové elektroniky a inteligentního řízení získávají i malé FV systémy vlastnosti elektrárny, jako je schopnost spuštění bez přítomnosti sítě nebo připravenost pro řízení výkonu.“

Malý akumulátor: ekonomický a efektivní
Střídač Sunny Boy Smart Energy je výsledkem intenzivního výzkumu společnosti SMA v oblasti řízení akumulátorů a energie. Využitelná kapacita integrované lithium-iontové baterie, která je zhruba dvě kilowatthodiny, umožňuje optimální ekonomický provoz v typických obytných domech a její velikost byla velmi přesně propočtena. Další zvyšování vlastní spotřeby by bylo vzhledem k případné vyšší kapacitě akumulátorů už jen nepatrné, naopak snižoval by se koeficient využití akumulátorů. Energie uložená střídačem Sunny Boy Smart Energy stačí k zásobování čtyřčlenné rodiny proudem večer po dobu zhruba tří hodin. Celkově zvyšuje nový střídač podíl vlastní spotřeby až o 50%. Dimenzování integrované lithium-iontové baterie na 90% úroveň vybíjení při 10leté provozní životnosti navíc snižuje počáteční investici a vyžaduje také méně prostoru.

Díky tomu, že je střídač Sunny Boy Smart Energy koncipován jako kompaktní zařízení montované na zeď, je jeho instalace stejně rychlá a jednoduchá jako u typického FV střídače a nevyžaduje žádné doplňkové plánování nebo speciální opatření při instalaci.

Zapojení do inteligentní sítě budoucnosti
Střídač Sunny Boy Smart Energy lze bez problémů zapojit do koncepce SMA Smart Home. Ve spojení s prognózami výroby a spotřeby poskytovanými přístrojem Sunny Home Manager lze domácí spotřebiče a akumulátor řídit tak, aby bylo prostřednictvím akumulátoru omezeno množství elektrické energie, které je nutné přenášet sítí a na druhou stranu aby byl vyrovnán výrobní výkon FV systému. To umožňuje nejen efektivnější využívání akumulátoru a tím i větší nezávislost provozovatele systému na rostoucích cenách elektrické energie, ale také účast na budoucích obchodních modelech inteligentních sítí Smart Grids.

Důraz na bezpečnost
Zvláštní důraz kladla společnost SMA při vývoji střídače Sunny Boy Smart Energy na oblast bezpečnosti: Celý proces byl sledován svazem VDE (VDE - Verband der Elektrotechnik, Elektronik, Informationstechnik e.V.) a jak střídač, tak i bateriový balíček byl svazem VDE přezkoušen. Navíc mají jak společnost SMA, tak i výrobce baterií LG Chem mnohaleté zkušenosti v oblasti akumulátorových systémů. Uvedení střídače Sunny Boy Smart Energy na trh se plánuje na druhou polovinu roku 2013 (pro vybrané země).

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby.

Společnost SMA Solar Technology AG je světovým lídrem v oblasti fotovoltaických střídačů, jež jsou klíčovým prvkem každého FV systému. Skupina SMA dosáhla v roce 2012 obratu 1,5 miliardy eur. Společnost SMA má hlavní sídlo v Niestetalu u německého Kasselu a zastoupení v 21 zemích na čtyřech kontinentech. Celý koncern zaměstnává více než 5000 osob, plus další dočasné pracovníky, jejichž počet se mění podle sezónních potřeb. Široké portfolio produktů SMA zahrnuje kompatibilní střídače pro všechny typy panelů na trhu a pro FV systémy všech velikostí. Produktová škála zahrnuje FV střídače jak pro zapojení do distribuční sítě, tak pro ostrovní systémy. Společnost SMA tak dokáže nabídnout ideální řešení a střídače pro FV systémy všech velikostí a typů. Od roku 2008 je společnost SMA zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů a zařazena do indexu TecDAX. Společnost SMA byla v uplynulých letech opakovaně oceněna za své vynikající úspěchy v roli zaměstnavatele a v celoněmecké soutěži „Great Place to Work®“ pro rok 2011 i 2012 obsadila první místo.

Zdroj: SMA Czech Republic s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 27. 06. 2013 v 18:20 zaslal host
V ČEZku asi nic
Pro svobodné využívání OZE v ČEZku by úplně stačil střídač který nebude dodávat energii do distribuční sítě. A to zajistí tak, že případný přebytek výkonu přesměruje do topných těles, pokud nebude k dispozici dostatečný příkon topných těles tak omezí výkon z panelů. Akumulátor není špatný, ale investici zatím dost prodražuje. A stejně tento střídač s 2kWh akumulátorem nezabrání přetokům do sítě, protože se rychle nabije a ostrov také nezvládne. Takže šílenou ČEZkou byrokracii s distributorem, úřady a absurdní ČEZké poplatky za vlastní vyrobenou energii, daně, atd.. tento střídač stejně neřeší.:-/ Ale v Německu mají větší svobodu, demokracii a hlavně tržní prostředí i v distribuci, takže Němcům a Rakušanům se to bude hodit. Časem snad k tomu dospěje i ČEZko. :-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007