. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Aurora 48 – RGB LED sekvencer
11. listopadu 2014 - 10:18 | Pandatron | Aurora 48 – RGB LED sekvencer | Komentářů: 0  

Aurora 48 – RGB LED sekvencer

Aurora 48 je schopen samostatně řídit 48 plnobarevný LED pomocí naprogramovaného 40-pinového mikrokontroléru.

Aurora 48 je pokračování projektu sekvenčního řízení RGB LED, vycházejícího z Aurora 9x18. Obvod je navržen s přihlédnutím na co možná nejjednodušší zapojení, bez použití speciálních součástek. Jeho základem je pouze jediný mikrokontrolér PIC a binární dekodér řady 74HC.


Obr. 1: Aurora 48 – RGB LED sekvencer s plynulým řízením jasy LED

V zapojení je všech 48 RGB LED rozděleno do dvou skupin, řízených pomocí digitálního multiplexu 6:1. Sběrnicové linky R, G a B, stejně jako společné piny každé jednotlivé LED jsou uspořádány do sloupců a řad. V celkovém uspořádání jsou poté k dispozici dvě dvojice R/G/B sběrnic.


Obr. 2: Rozmístění prvků na desce s plošnými spoji

Jelikož použitý mikrokontrolér nabízí pouze 3 PWM výstupy, byl binární dekodér použit k multiplexování právě dostupného PWM signál a cílem řídit šest sběrnicových linek. 3 piny se používají k výběru jedné z 6 sběrnic a 24 pinů mikrokontroléru se používají pro řízení společných pinů LED diod.


Obr. 3: Schéma zapojení

Při provozu aktivuje mikrokontrolér vždy jednu sběrnici, čímž zajistí multiplexní řízení připojených LED. Skutečná délka svitu každé LED je však řízena pomocí PWM signálu, který prochází binárním dekodérem 74HC238. Výstupem PWM regulátoru jsou impulzy s pulsně-šířkovou modulací s délkou hrany v rozmezí od 62 až po 12500 ns, čímž dochází k plynulému řízení jasu LED.

Více informací k projektu je uvedeno na stránce: Aurora 48 - 48 RGB LED SequencerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007