. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sluneční baterie družice Alphasat
21. srpna 2014 - 1:07 | Pandatron | Sluneční baterie družice Alphasat | Komentářů: 0  

Sluneční baterie družice Alphasat

Toto jsou rozkládací panely slunečních baterií pro evropskou družici Alphasat: nejsofistikovanější kdy vyrobený telekomunikační satelit.

Sedm metrů dlouhá a tři metry široká družice je vybavena panely slunečních baterií o maximálním rozpětí čtyřicet metrů, které dodávají 12 kW energie. To je dost pro zajištění spotřeby průměrné evropské ulice se dvaceti rodinnými domky.


Obr. 1: Instalace panelů slunečních baterií na družici Alphasat

Sluneční baterie vyvinuté německou firmou Azur Space za podpory ESA mají třicetiprocentní účinnost a jsou třetí generací slunečních baterií 3G.

Vždy trojnásobná vrstva galia arsenidu je položena ve třiceti samostatných vrstvách, které jsou optimalizovány pro absorbování různých částí slunečního spektra. Tak je maximalizován energetický zisk.

Družice Alphasat byla vyrobena firmou Astrium v Toulouse a na konci července 2013 se dostala s pomocí rakety Ariane-5 do vesmíru po startu z evropského kosmodromu ve Francouzské Guayaně.

Alphasat je výstupem partnerství veřejného a soukromého sektoru (Public-Private Partnership) mezi ESA a britským telekomunikačním poskytovatelem, společností Inmarsat. Kromě toho, že bude sloužit jako běžná telekomunikační družice, nese tvé kvartet experimentálních zařízení, která mají za cíl prověřit slibné technologie pro budoucí kosmické mise.

Mezi těmito zařízeními najdeme laserový komunikační terminál pro širokopásmový přenos dat mezi družicemi, experiment studující možnosti použití nových komunikačních pásem, pokročilé hvězdné čidlo pro zajištění orientace družic a experiment monitorující kosmickou radiaci.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007