. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Solární Mini-Střídače: To nejlepší z obou světů

Solární Mini-Střídače: To nejlepší z obou světů

Hlavní nevýhodou solárních panelů, především ve srovnání s jinými zdroji elektrické energie, je produkce výhradně stejnosměrného proudu.

Hlavní nevýhodou solárních panelů, především ve srovnání s jinými zdroji elektrické energie, je produkce výhradně stejnosměrného proudu. Takový proud musí být v naprosté většině případů převeden na AC před tím, než může být použit. K tomuto účelu se používají měniče napětí, často označované jako střídače.

Typický fotovoltaický systém se obvykle skládá z několika panelů propojených do sériově / paralelní konfigurace. Celkový DC výkon takového systému pak ústí do centrálního „řetězcového“ měniče.
Přesto že je tato konfigurace jedna z nejrozšířenějších na trhu, trpí hned několika významnými nedostatky. Hlavním důvodem je vytvoření jediného bodu selhání. Pokud takový měnič selže, selže automaticky celý systém s ním. Druhým nedostatkem tohoto systému je skutečnost, že v libovolném okamžiku produkuje každý solární panel různé množství energie, která zaleží na rozdílnosti panelů, jejich stáří, opotřebení a mnoha dalších faktorech. V centrální konfiguraci je však celkový výkon systému určen vždy tím nejslabším článkem.

Invertory s technologií MPTT (Maximum Power Point Tracking) zajišťují konstantní řízení napětí a proudu, takže celá sestava vždy poskytuje maximální výkon při daném zatížení a aktuálních světelných podmínek. Ovšem řetězcový měnič musí fungovat s průměrem celého pole, než aby mohl flexibilně optimalizovat výstupy každého panelu.

V takové konfiguraci může rozdíl pouhých 10% v celém poli znamenat snížení celkového výkonu až o 50%.

Více informací naleznete v článku: Solar Mini-Inverters: The Best of Both Worlds

Zdroj: Solar Mini-Inverters: The Best of Both WorldsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007