. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
PFC IO pro spínané napájecí zdroje
2. října 2015 - 7:28 | Pandatron | PFC IO pro spínané napájecí zdroje | Komentářů: 0  

PFC IO pro spínané napájecí zdroje

Elektronická zařízení a napájecí zdroje bez jakékoliv aktivní nebo pasivní korekce účiníku (PFC) mají vstupní průběh proudu s velmi špatným účiníkem a velkým harmonickým zkreslením

Elektronická zařízení a napájecí zdroje bez jakékoliv aktivní nebo pasivní korekce účiníku (PFC) mají vstupní průběh proudu s velmi špatným účiníkem a velkým harmonickým zkreslením. Špatný účiník a vysoké zkreslení proudu odebíraného zařízením je klíčovým faktorem ztrát v rozvodné síti. Ve snaze prosadit limit na maximální množství harmonického zkreslení a degradaci účiníku způsobeného elektrickými a elektronickými zařízení, stanovuje IEC / EN 61000 standardní limity na harmonické zkreslení různých druhů zařízení.


Obr. 1: Typické zapojení PFC s využitím HiperPFC

Bez použití obvodu aktivní nebo pasivní korekce účiníku je však splnění těchto limitů obtížné. Jednou z cenově přijatelných metod korekce účiníku je použití tzv. zvyšujících PFC, využívajících topologií z rodiny produktů HiperPFS.

HiperPFS je kompletní řadou vysoce integrovaných obvodů, které poskytují aktivní kompenzaci účiníku v oblasti spínaných zdrojů. V HiperPFS návrh umožňuje korekci účiníku přímo na vstupním usměrňovači, vedeném dále do klasického spínaného zdroje. Typický mezní výkon se přitom pohybuje kolem 425 W pro univerzální vstupy (s širokým rozsahem provozního napětí) a až 900 W pro napájecí zdroje se vstupem 230 V AC. Výsledný průběh vstupního proudu má velmi nízké zkreslení a u průběhu napětí a proudu bylo dosaženo téměř rovného účiníku, umožňujícího splnění požadavků normy EN61000-3. Pouze několik málo inovačních prvků HiperPFS tedy vytváří obvod, který lze jednoduše navrhnou a který navíc snižuje složitost konstrukce i časovou náročnost návrhu.


Obr. 2: Blokové schéma HiperPFC

Mimo to také rodina HiperPFS zlepšuje spolehlivost návrhu pomocí řady doplňkových funkcí, mezi které patří například vstupní podpěťová ochrana, vestavěná ochrana proti přetížení a ochrana tepelného přetížení s hysterezním průběhem.

Více informací naleznete v AN-52 - HiperPFS Family Design Guide.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

HiperPFS Family Design Guide
HiperPFS - High Power PFC Controller with Integrated High-Voltage MOSFET
Hiper™ FamilyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007