. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Družice Alphasat rozevřela svoji obří parabolu
13. září 2013 - 7:12 | Pandatron | Družice Alphasat rozevřela svoji obří parabolu | Komentářů: 0  

Družice Alphasat rozevřela svoji obří parabolu

Alphasat, historicky největší evropská telekomunikační družice, dosáhla své předběžné pozice na geostacionární oběžné dráze a následně rozevřela svoji parabolickou anténu o průměru 11 metrů.

Alphasat, historicky největší evropská telekomunikační družice, dosáhla své předběžné pozice na geostacionární oběžné dráze a následně rozevřela svoji parabolickou anténu o průměru 11 metrů. Tím završila prvních deset dní ve vesmíru a provedla jeden ze závěrečných kroků před zahájením testovacího provozu.

Na svém dočasném místě zůstane několik následujících týdnů, zatímco bude organizace Inmarsat společně s ESA testovat její telekomunikační vybavení, hlavní i záložní systémy a kvarteto technologických experimentů ESA.

Během několika dní po startu bylo provedeno mnoho důležitých úkonů: dosažení geostacionární oběžné dráhy po oddělení od nosné rakety Ariane 5 a rozevření dvou čtyřdílných panelů slunečních baterií o celkovém rozpětí 40 metrů.

Panely se automaticky natáčejí za Sluncem, zatímco sofistikovaný stabilizační systém družice Alphasat udržuje její pozici vzhledem k Zemi.

Všechny tyto úkony byly provedeny pod dohledem týmu ze společnosti Astrium, která je hlavním kontraktorem Alphasatu, a řízeny provozovatelem satelitu, organizací Inmarsat. Společným a bezprecedentním úsilím byl tým podporovaný ESA a francouzskou kosmickou agenturou CNES stejně jako firmou Thales Alenia Space, která je zodpovědná za operace platformy Alphabus.

Družice Alphasat využívá letový model nové platformy. Řada Alphabus, která byla vyvinuta firmami Astrium a Thales Alenia Space na základě společného kontraktu ESA a CNES, je evropskou odpovědí na požadavky trhu po narůstajících kapacitách přenosových služeb.

Platforma Alphabus je určená pro mise, které potřebují až 22 kW výkonu a užitečné zařízení až dvě tuny. Coby výkonná víceúčelová platforma nabízí evropskému průmyslu bezprecedentní a unikátní pozici na globálním telekomunikačním trhu.

První z experimentálních zařízení ESA na palubě družice, které bylo aktivováno, bylo hvězdné čidlo Astro APS od Jena-Optronik. To měří přesnou pozici satelitu.

Družice Alphasat bude zařazena do flotily satelitů I-4 společnosti Inmarsat, která zajišťuje globální širokopásmovou konektivitu pro státní a soukromý sektor v pásmu L od roku 2009.

Nová družice s pokročilým telekomunikačním vybavením nové generace bude poskytovat mobilní satelitní komunikační kapacitu pro Evropu, Střední Východ a Afriku.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007