. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Opravujeme odchylky v návrhu průmyslových zařízení
25. července 2016 - 8:35 | Pandatron | Opravujeme odchylky v návrhu průmyslových zařízení | Komentářů: 0  

Opravujeme odchylky v návrhu průmyslových zařízení

Výroba průmyslových zařízení s elektronickou kalibrací je zárukou přesných, bezpečných a cenově dostupných řešení.

Požadujeme bezpečnost v našich továrnách. Zákazníci očekávají kvalitní produkty, které vyžadují přesné výrobní přístroje. Současně však musí být zařízení dostupné za přijatelnou cenu. Jak mohou výrobci dodat "dokonalé" zařízení za rozumnou cenu? Odpovím jedním slovem - kalibrace.

Elektronická kalibrace umožňuje vzdálenou kalibraci a testování celé řady periferií, včetně senzorů elektrických a neelektrických veličin, různých ventilů a pohonných jednotek. Protože jsou však mnohá zařízení a programovatelné automaty (PLC) omezené svojí velikostí, mají prospěch z malé velikosti elektronického kalibračního zařízení.

Všechny praktické komponenty, ať již se jedná o elektronické či mechanické prvky, mají své výrobní tolerance. Obvykle mluvíme o rovnici: volnější tolerance = cenově dostupnější komponenty. Pokud jsou pak takové prvky sestaveny do uceleného systému, součet jednotlivých tolerancí vytváří celkovou chybovou toleranci systému. Pomocí správného provedení úprav, seřízení a kalibrací obvodů, je možné opravit tyto chyby systému, čímž se stane zařízení na výrobu bezpečné, přesné a cenově dostupné.

Umožnění přesného Automatické seřizování s kalibračními D/A převodníky a elektronickými potenciometry
Kalibrační digitálně-analogové převodníky (CDAC) a kalibrační digitální potenciometry (CDPot) mají jedinečné vlastnosti, které umožňují regulaci, úpravu a kalibraci jednotlivých kritických prvků systémů. První výhodou je vnitřní energeticky nezávislá paměť, která automaticky obnoví nastavení kalibrace při zapnutí napájecího napětí. Obrázek 1 znázorňuje druhou výhodu, tou je schopnost přizpůsobit kalibrační rozčlenění a umístění pro průmyslovou bezpečnost.


Obr. 1: Srovnání kalibračního rozsahu pro klasické DAC a kalibrační CDAC

Typický DAC převodník nabízí použití jednoho referenčního napětí (VREF), od kterého se následně odvíjí měřený rozsah. Hodnota tohoto referenčního napětí obvykle určuje maximální hodnotu pro DAC. Naproti tomu nejnižší hodnota DAC je obvykle pevně nastavena již z výroby a typicky se jedná o společnou zem (0V). Mimo tuto oblast, tedy mezi VREF a zemí, je úroveň napětí zcela ignorována, neboť dostupná velikost kroku je rovnoměrně rozložena po celém měřeném rozsahu. Tak například při VREF nastaveném na 4V, dává 10-bit DAC velikost kroku 0.0039V. V průmyslových zařízeních je však nesmírně důležité zajistit všechny chyby související s bezpečností. Odstranění nepoužívaného rozsahu nastavení eliminuje jakoukoli možnost, že obvod by mohl být chybně nastaven.

Více informací naleznete v aplikační poznámce: Introduction to Electronic Calibration and Methods for Correcting Manufacturing Tolerances in Industrial Equipment Designs

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
AN4707 ke staženíGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007