. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Konstantní elektronická zátěž
11. srpna 2014 - 5:22 | Pandatron | Konstantní elektronická zátěž   verze pro tisk

Konstantní elektronická zátěž

Elektronická zátěž s možností udržování konstantního proudu nebo napětí zvládne výkon i více než 200 W.

Uvedená elektronická zátěž vychází z klasických tranzistorových konstrukcí elektronických zátěží s konstantním proudem, kde je velikost proudu nastavována potenciometrem a jako chladič slouží mnohdy hliníkové pouzdro vysloužilého HDD. Tyto konstrukce jsou však omezeny maximálním ztrátovým výkonem, který jsou schopny uchladit a málo kdy bylo možné použití zátěž pro výkon větší než jen několik desítek wattů a vždy navíc po omezenou dobu.

Následující konstrukce je schopna zpracovat i více než 200W výkonu, má digitální ovládání a celkově je navržena tak, aby mohla být použita i v náročnějších situacích.

Navíc nechybí ani funkce, která je známa především z profesionálních elektronických zátěží, a to schopnost pohlcovat konstantní výkon. Zajistit konstantní výkon je vhodné například měření kapacity baterie (Wh) nebo testování napájecích zdrojů před jejich instancí.

Základem se stal oblíbený systém Arduino s mikrokontrolérem ATmega328P.

Více informací na: http://www.kerrywong.com/blog/wp-content/uploads/2013/10/ElectronicLoad.pngGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,240   USD = 23,457
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007