. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
GPS LNA s vysokou linearitou
2. prosince 2013 - 8:05 | Pandatron | GPS LNA s vysokou linearitou | Komentářů: 0  

GPS LNA s vysokou linearitou

MGA-635T6 od Avago Technologies je nízkošumový zesilovač určený pro použití v GPS technologii.

MGA-635T6 od Avago Technologies je nízkošumový zesilovač určený pro použití v GPS technologii. Tento zesilovač je umístěn v ultratenkém malém bezolovnatém pouzdru, které má malé rozměry (2 × 1,3 mm) a velmi nízký profil (0,4 mm Max.). Avago Technologies pomocí vlastního GaAs E-pHEMT (Enhancement-mode pHEMT) procesu výroby mohlo nabídnout velmi vysoký provozní zisk s velmi nízkou úrovní šumu a velmi dobrou linearitou v celém rozsahu provozních hodnot. Jedinečnost použití E-pHEMT technologie tkví v možnosti použití nízkého napětí. To je důležité v případě, že kritické funkce mobilního přijímače stále pracují na baterii s omezenou kapacitou.


Obr. 1: Příklad návrhu GPS zesilovače


Obr. 2: Rozložení vrstev DPS

Rozložení pinů, nastavení klidového proudu a vypnutí
Obrázek níže ukazuje konfiguraci vývodů zesilovače. V tomto návrhu vyžaduje LNA pouze jedno kladné DC napájení. VDD a VSD jsou připojené ke zdroji napětí 2,85 V a konfigurační rezistor je umístěn na pinu VSD pro nastavení požadovaného pracovního proudu. Rezistor s nižším odporem vytvoří větší proud, který přináší vyšší zisk a linearitu. Ve skutečnosti je proud stanoven napětím na VSD pinu. Rezistor umístěný na VSD pinu snižuje 2,85 V napájecího zdroje na požadovanou úroveň napětí. U návrhu s nízkým napětím zdroje můžeme klidový rezistor vynechat a VSD pin přímo připojit na napájecí pin. Obrázek 5 ukazuje proud zařízení v závislosti na hodnotě odporu v místě VSD pinu (VDD = VSD = 2,85 V).


Obr. 3: Rozložení pinů obvodu

Integrovaná funkce vypnutí v LNA tvoří pokročilou funkci pro použití v přenosných zařízeních, kde musí být zachována energie baterie. Tento LNA lze snadno vypnout připojením 0 V na vypínací pin. Namísto připojení rezistoru na vypínací pin, lze proud zařízením ovládat použitím pevného napětí na vypínací pin. Po připojení VSD pinu k mikrokontroléru, který dává požadované napětí do LNA, může softwarové řázení zajistit vypnutí zesilovače, který není v daný okamžik potřeba a tím prodloužit životnost baterie.


Obr. 4: Aplikační schéma MGA-635T6

Ukázkové zapojení MGA-635T6 - GPS nízkošumového zesilovače
Výše uvedený obrázek ukazuje aplikační schéma pro MGA-635T6. Vnější blokovací kondenzátory nejsou na vstupu a výstupu potřeba, protože kondenzátory jsou integrovány uvnitř obvodu ke snížení počtu externích součástek. 22 kOhm rezistor (R1) je umístěn na vypínací pin pro nastavení proudu kolem 5 mA.

V tomto návrhu je vstup uzavřen pro získání velmi nízké úrovně šumu s přijatelnou vstupní zpětnou ztrátou a dobrého zisku. Vstupní obvody jsou tvořeny sériovou a derivační indukčností, aby byla vstupní impedance v blízkosti optimální hluku zápasu (?opt). Naměřená šumová úroveň je okolo 0,9 dB s příslušným ziskem 14,8 dB, včetně ztrát z SMA konektoru a přenosových spojů. Nahrazením vstupních obvodů sériovou indukčností 5,6 nH je možné dosáhnout dalšího zlepšení šumového čísla při zachování kompromisní hodnoty ztrát ze stojatého vlnění.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
MGA-635T6 - GPS Low Noise Amplifier with Variable Bias Current
A Low Noise High Linearity GPS Low Noise Amplifier with...GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007