. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová komunikační brána Netbiter
26. listopadu 2013 - 5:10 | Pandatron | Nová komunikační brána Netbiter | Komentářů: 0  

Nová komunikační brána Netbiter zjednodušuje dálkový dohled nad průmyslovými zařízeními

Společnost HMS Industrial Networks právě představuje novou komunikační bránu, která zjednodušuje dohled nad průmyslovými zařízeními a jejich řízení na dálku.

Společnost HMS Industrial Networks právě představuje novou komunikační bránu, která zjednodušuje dohled nad průmyslovými zařízeními a jejich řízení na dálku. Komunikační brána má lepší konektivitu a větší výpočetní výkon než předchozí verze, a proto je vhodná pro dálkovou správu a konfiguraci elektrických generátorů, chladicích zařízení, UPS, větrných turbín a jiných průmyslových strojů a zařízení.

Zlepšená konektivita
Netbiter EC350 je první zástupce nové generace komunikačních bran Netbiter. Umožňují připojit se na průmyslová zařízení pomocí sítě Modbus (sériové sběrnice nebo protokolu Modbus-TCP), protokolů SNMP, EtherNet/IP nebo na ni připojit přímo I/O ze zařízení. Data se posílají do serveru Netbiter Argos umístěného v cloudu prostřednictvím Ethernetu nebo sítě mobilních telefonů.

Komunikace 3G
Zatímco předchozí verze komunikačních bran Netbiter komunikovaly prostřednictvím GSM/GPRS, nové brány Netbiter EC350 dokážou komunikovat i prostřednictvím sítí 3G. Komunikace 3G má ve srovnání s GPRS větší datovou propustnost a rychlost. Současně se tím zvětšuje i pokrytí, neboť brány lze používat i tam, kde je dostupná jen síť 3G. Vzhledem k tomu, že Netbiter EC350 podporuje pět různých frekvenčních pásem 3G, jde o produkt určený pro světový trh.

Přístup na dálku
Netbiter EC350 podporuje funkci Remote Access. Díky ní může uživatel otevřít zabezpečené připojení ke vzdálenému stroji a konfigurovat nebo ovládat jej z jakéhokoliv místa použitím standardních softwarových aplikací. Funkce přístupu na dálku vytváří zabezpečený datový tunel k zařízení umístěnému na vzdáleném místě. Například je-li brána Netbiter připojená k PLC, je možné jej na dálku programovat nebo ladit jeho programy odkudkoliv, s použitím stejného programovacího prostředí jako obvykle. Funkce Remote Access bude dostupná od prvního čtvrtletí 2014.

„Netbiter je průkopnické řešení správy na dálku. Pří vývoji EC350 jsme využívali naše dlouholeté zkušenosti,“ říká Henrik Arleving, Product Line Manager pro Remote Management u společnosti HMS. „S většími možnostmi konektivity a zvýšeným výpočetním výkonem je Netbiter předním produktem na trhu jako všestranné a výkonné řešení vzdálené správy.“

Technická vylepšení
Z technického hlediska má nová komunikační brána přibližně dvacetkrát větší výpočetní výkon než předchozí typy a větší kapacitu paměti – až 512 MB flash a 1 024 MB RAM. Dvě plně oddělená ethernetová rozhraní (WAN a LAN) umožňují vytvořit zabezpečené připojení i při instalaci v provozních podmínkách. Vestavěný přijímač GPS je užitečný pro správu vozového parku a zvětšený počet analogových a digitálních I/O umožňuje, aby signály a snímače byly připojeny přímo ke komunikační bráně Netbiter. Šest stavových LED umožňuje detailní diagnostiku.

Komunikační brány Netbiter EC350 jsou dostupné u firmy HMS a jejích distributorů od 18. listopadu 2013.

Komunikační brány Netbiter EC350 umožňují komunikaci zařízení v provozu prostřednictvím Ethernetu nebo mobilních sítí s cloudovou službou Netbiter Argos (umístěnou na http://www.netbiter.net)

HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Zdroj: FCC Průmyslové systémyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PRESTO - Rychlý a univerzální USB programátor
PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod.
Skladem od 2196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007