. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Navigační systém využívající znaky krajiny
6. unora 2014 - 6:44 | Pandatron | Navigační systém využívající znaky krajiny | Komentářů: 0  

Navigační systém využívající znaky krajiny vyhrál cenu Copernicus Masters

Navigační systém pro automaticky řízená vozidla, který využívá dat z družicových radarů, získal první cenu v evropské soutěži dálkového průzkumu Země.

Do třetího ročníku soutěže Copernicus Masters – dříve známé jako GMES Masters (Global Monitoring for Environment and Security) – se zapojilo více než 140 nápadů z 23 evropských zemí.

Klání má za cíl hledat inovativní řešení pro podnikatelský sektor a pro společnost, přičemž tato mají vycházet z dat dálkového průzkumu Země. Tím podporuje kreativitu ve vývoji nových produktů a zvyšuje konkurenceschopnost v Evropě.


Obr. 1: Soutěž Copernicus Master

Vítězové ročníku 2013 byli oznámeni v úterý na akci, která se konala v Mnichově.

Volker Liebig, ředitel programů dálkového průzkumu Země v ESA, měl možnost předat cenu Copernicus Master za projekt Landmark Navigation with Radar Fix Points from Satellites (Navigace pomocí znaků okolí využívající radarových satelitních dat) panu Hartmutovi Rungemu z německého letecko-kosmického střediska DLR.


Obr. 2: Navigace podle okolních bodů

Ten se ovšem stal nejen celkovým vítězem, ale zároveň získal i cenu BMW ConnectedDrive Challenge.

Základem nového navigačního systému je myšlenka najít nějaký způsob určení polohy, který bude nezávislý na globálních navigačních družicových systémech (Global Navigation Satellite Systems, GNSS). Vychází z principu navigace podle bodů snadno viditelných z vozidla, jejichž pozice je přesně stanovena na základě dat z družic radarového průzkumu jako TerraSAR-X a Sentinel-1.

Kombinace těchto technik s GNSS povede k vyšší integritě a spolehlivosti systému, což je důležité pro aplikace vyžadující vysokou míru bezpečnosti.

„Mezioborová myšlenka využití metod dálkového průzkumu Země poskytuje řešení pro výzvy, před kterými stojí dnešní automobilový průmysl,“ uvádí Benjamin Krebs z inovační sekce BMW ConnectedDrive v BMW Group.

„Jsme opravdu nadšení z vysoké úrovně inovace, která je v tomto nápadu přítomná a už dnes se těšíme, až ho budeme v BMW Group společně s panem Rungem rozvíjet.“


Obr. 3: Vítězové ESA AppChallenge

Josef Aschbacher, vedoucí Kosmické kanceláře Kopernikus (Copernicus Space Office), následně představil vítěze ESA App Challenge. Tím se stala mobilní aplikace Cheetah – Taking on a Billion-dollar Problem in Africa (Zabránění problému za miliardu dolarů v Africe).

Vítězný tým, který tvořili Alain van Hanegem, Alexander Popp, Stephen Trainor a Valentijn Venus, zahájil vývoj aplikace během týdenní akce ESA App Camp v italském Frascati, která se konala v červnu. Aplikace kombinuje crowdsourcing (využívání znalostí davů) s daty dálkového průzkumu Země, čímž pomáhá zajišťovat globální potravinovou bezpečnost s důrazem na produkci a přepravu obilí v Africe.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Copernicus Masters 2013
About copernicus
GEOSS/GMES v České republice
GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232F - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
Skladem od 290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007