. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Logické obvody řady AVC
27. ledna 2014 - 5:19 | Pandatron | Logické obvody řady AVC | Komentářů: 0  

Logické obvody řady AVC

Philips Semiconductors představil novou rodinu nízko-napěťových logických obvodů, které jsou optimalizovány pro velmi výkonné aplikace rozhraní sběrnice

Philips Semiconductors představil novou rodinu nízko-napěťových logických obvodů, které jsou optimalizovány pro velmi výkonné aplikace rozhraní sběrnice: AVC (Advanced Very low voltage CMOS) . Při provozu s 2 ns průchozího zpoždění, splňují obvody řady AVC požadavky nových digitálních systémů, které vyžadují nízkou spotřebu energie, nízký šum , ale také zároveň pracují s velmi vysokou rychlostí datového rozhraní, která přesahuje hodnotu 100 MHz. Obvody AVC jsou určeny pro použití v nových vysoce výkonných pracovních stanicích, PC, telekomunikačních systémech a datových komunikačních zařízeních.

Zdrojem jedinečných vlastností v obvodech AVC je nová generace obvodové techniky. Přesto že optimalizované pro 2,5V systémy, pracují obvody rovněž na 3,3V a 1,8V logických úrovních, čímž rovněž podporují smíšené napěťové soustav y. Dynamické řízené výstupy (DCO) umožňuje vysoké spínací rychlosti při současné změně výstupní impedance s cílem snížení odrazů na vedení. Díky tomu není třeba v obvodech používat externí terminační rezistory. Součástí obvodů řady AVC je rovněž výstupní blok power -off disable, který zajišťuje izolované odpojení výstupu v režimu snížené spotřeby (vypnutí obvodu).

Základní vlastnosti obvodů řady AVC
Obvody řady AVC jsou vyrobeny s použitím pokročilé 0,35 mikronové CMOS výrobní technologie, která umožňuje dosažení velmi nízkého zpoždění signálu při zachování nízkých výkonových ztrát. Základní vlastnosti obvodů jsou uvedeny v tabulce na obr. 1.


Obr. 1: Základní vlastnosti rodiny obvodů AVC

Integrované obvody a funkce
Vstupy obvodů řady AVC využívají CMOS jednotky systému HOLD tak, jak je znázorněno na obr. 2. Obvod tedy nevyužívá typických vstupních upínacích diod k Vcc, známých ze vstupů klasických CMOS obvodů. Ovšem díky tomu, že zde neexistuje žádná cesta proudu od pinu k Vcc, může být použito vstupní napětí nad hodnotou napájecího napětí a obvody lze s výhodou použít k libovolnému propojení 1,8 V až 3,3 V systémů.

Ovšem vzhledem k tomu, že obvod je v provedení CMOS, je nutné zajistit na vstupech pevnou hodnotu, aby nebyli plovoucí. Pokud vstupy obvodu plavou, může úroveň napětí na nich snadno dosáhnout prahové úrovně a následně oba tranzistory vstupního pole mohou být vodivé, což vytvoří vodivý zkrat mezi VCC a zemí, který zbytečně zvyšuje celkovou spotřebu obvodu.


Obr. 2: Zjednodušené schéma struktury vstupního pinu

Plovoucí vstupy mohou rovněž způsobit kmitání výstupních pinů, což vede k dalšímu nárůstu spotřeby proudu a parazitního tepla, které může v krajním případě až poškodit zařízení. Běžnou praxí je v podobných případech použití externích pull-up nebo pull-down rezistorů s hodnotou řádově několika kOhmů mezi vstupem a VCC či GND. I přes jejich vysokou hodnotu však jejich použití znamená opět další zvýšení spotřeby proudu a celkového ztrátového výkonu, úměrnému především jejich počtu.


Obr. 3: Zjednodušené schéma Bus Hold Cell

Mnohem elegantnějším řešením je použití obvodů s integrovanou sběrnicovou buňkou. Obvody řady AVC jsou dostupné v provedení s/bez této rozšiřující funkce na vstupních pinech. Takové obvody jsou označeny písmenem "H", uvedené v podobě 74AVCHxxx. Uspořádání těchto vstupů je uvedeno na obr. 3.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
General-purpose logic solutions
AVC Logic FamilyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007