. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Robotické vozidlo s laserovým paprskem
22. ledna 2014 - 5:32 | Pandatron | Robotické vozidlo s laserovým paprskem | Komentářů: 0  

Robotické vozidlo s laserovým paprskem

Tento projekt je určen k řízení malého robotického vozidla pomocí bezdrátové RF technologie a laserové ukazovátko s nízkým výkonem slouží pro ukázku možné destrukce vzdáleného objektu.

Uvedený projekt je určen k ovládání robotického vozidla pomocí RF technologie pro dálkové ovládání. Vozítko má nainstalováno laserové ukazovátko s nízkým výkonem pro ukázku možné destrukce vzdáleného objektu. Zařízení využívá mikroprocesoru řady 8051.

Na vysílací straně pomocí tlačítek posíláme příkazy do přijímače, který ovládá pohyb robota buď k pohybu vpřed, vzad, vlevo nebo vpravo. Na přijímací straně jsou připojené dva motory k mikrokontroléru, které jsou používány pro pohyb vozidla.

RF vysílač slouží jako dálkové bezdrátové ovládání, které má s příslušnou anténou výhodu velkého dosahu (až 200 m), zatímco přijímač s pomocí dalšího mikrokontroléru zajišťuje dekódování přijatých dat a s pomocí specializovaného obvodu řídí připojené DC motory.

Na tělu robota je umístěno klasické laserové ukazovátko, jehož činnost je řízena s pomocí výstupního pinu mikrokontroléru na základě příslušného signálu z bezdrátového ovladače. Laserové světlo se zde samozřejmě používá pouze pro demonstrační účely a v žádném případě se nejedná o výkonový kus.

Další projekt může být v budoucnu rozšířen například s pomocí DTMF technologie. Pomocí DTMF signálů můžeme robotické vozidlo řídit i s pomocí mobilního telefonu. Tato technologie má ve srovnání s RF technologií výhodu prakticky neomezeného dosahu.

Popis projektu:
Tento projekt je určen k řízení malého robotického vozidla pomocí bezdrátové RF technologie pro dálkové ovládání. Vozítko má nainstalováno laserové ukazovátko s nízkým výkonem pro ukázku možné destrukce vzdáleného objektu. Zařízení využívá mikroprocesoru řady 8051.


Obr. 1: Robotické vozidlo s laserovým paprskem


Obr. 2: Robotické vozidlo s laserovým paprskem


Obr. 3: Blokové schéma vysílače


Obr. 4: Blokové schéma přijímače

Poznámka: Kvůli bezpečnostním předpisům nemohou být baterie součástí dodávané sady.

Více informací o projektu - Rádiově ovládané robotické vozidlo s laserovým ukazovátkem

Odkazy & Download:
Domovská stránka autora projektu
RF Controlled Robotic Vehicle with Laser Beam Arrangement
EdgeFx Kit Contents & DetailsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007