. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rádiový obvod pro všechny sítě
25. srpna 2014 - 1:20 | Pandatron | Rádiový obvod pro všechny sítě | Komentářů: 2  

Rádiový obvod pro všechny sítě

Obvody LMS7002M podporují frekvenční rozsah od 50 MHz do 3,8 GHz. Společnost Lime Microsystems představila programovatelný RF transceiver pro libovolnou bezdrátovou platformu.

Programovatelné RF vysílače LMS7002M společnosti Lime Microsystems se zaměřují na širokou škálu bezdrátových aplikací, zejména těch, kteří využívají 2x2 MIMO (Multiple-Input Multiple-Output). Obvody jsou vyrobeny s použitím 65-nm CMOS technologie a na jediném čipu integrují dvojitý transceiver podporující všechny mobilní standardy a frekvence včetně 2G, 3G a 4G/LTE sítí s časově řízeným duplexem (TDD) i frekvenčně řízeným duplex (FDD).

Mimo to si však obvody LMS7002M hravě poradí i se sítěmi Wi-Fi, stejně jako jakýmkoliv jiným bezdrátovým standardem, jako je například WiMAX. Mezi další potenciální aplikace lze zařadit i M2M (Machine-to-Machine) komunikaci, jakékoliv software definované rádio (SDR), malé bezdrátové buňky, vykrývací jednotky, tablety, netbooky a notebooky.

Baseband vstupy a výstupy jsou přes diferenciální paralelní rozhraní kompatibilní se standardem JESD207 (viz obrázek). K dispozici jsou dva samostatné signálové řetězce jak pro vysílání, tak i pro příjem. Vysílání a příjem jsou řízeny pomocí PLL, kde syntetizátory jsou na čipu osazeny 12-bitovými analogově-digitálními (ADC) a digitálně-analogovými převodníky (DAC).

A pozor, použitelný frekvenční rozsah je od 50 MHz do 3,8 GHz! A stejně tak i šířka pásma modulace je plně programovatelná od 1,5 MHz do 28 MHz!


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu LMS7002M

Každý ze tří nízkošumových předzesilovačů (LNA) může být jednotlivě naladěn na libovolné frekvenční pásmo. Dále přijímač obsahuje automatické řízení zisku (AGC) a samozřejmě nechybí ani obvyklý indikátor síly signálu (RSSI). Naproti tomu výkon koncového stupně vysílače může být až +3 dBm (trvale), což je dostatečná hodnota pro řízení i velmi výkonných externích zesilovačů (PA), podle požadavků konkrétní aplikace.

Samotné obvody se programují prostřednictvím standardního sériové rozhraní typu SPI jednoduchým zápisem konfiguračních parametrů do integrovaných registrů. Zjednodušit kalibraci a nastavení obvodu může i integrovaný řídicí mikrokontrolér s jádrem 8051 a neméně zajímavou informací je i skutečnost, že obvody mohou být libovolně přeprogramovány i během provozu.

Přes svou komplikovanost obvod vyžaduje pouze jediné napájecí napětí 1,8 V a umožňuje vypnutí jednotlivých svých bloků v případě, kdy nejsou využívány. Celková klidová spotřeba obvodu je tak menší než 1 mA.

Dostupnost a cena:
Obvody LMS7002M jsou nyní dostupné ve formě vzorků a to v provedení typu QFN s rozměry pouhých 11,5 x 11,5 mm. Pro více informací a cenovou nabídku kontaktujte přímo výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Field programmable RF ICs: LMS7002M
LMS7002M2.0r1 Preliminary Datasheet
LMS7002M Product BriefGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007