. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Senzory tlaku MEMS prozradí i počet schodů
11. srpna 2015 - 6:01 | Pandatron | Senzory tlaku MEMS prozradí i počet schodů | Komentářů: 2  

Senzory tlaku MEMS prozradí i počet schodů

Společnost Murata vyvinula nový typ kapacitních senzorů tlaku s technologii MEMS, které dovolují měřit barometrický tlak s výškovým rozlišením pouhých 5cm.

Společnost Murata vyvinula nový typ kapacitních senzorů tlaku (barometr) s technologii MEMS o velikosti pouhých 2,3 × 2,6 mm. První vzorky jsou již distribuovány přihlášeným zákazníkům a sériová výroba by měla začít ve 4. čtvrtletí 2014.


Obr. 1: Senzor MEMS tlaku – Murata

Potřeba nízkopříkonových senzorů tlaku s vysokou přesností nadále roste a je nejcitelnější v oblasti navigace a monitorovacích zařízení. Z toho důvodu se společnost Murata rozhodla uvést na trh novou řadu tlakové senzory MEMS pracujících na kapacitním principu, které jsou pro spotřebitelský trh obzvláště atraktivní.

Teplotní charakteristiky, výstupní šum a parametry týkající se spotřeby energie jsou vždy zásadní především pro mobilní aplikace. Kapacitní MEMS technologie společnosti Murata splňují všechny základní požadavky a svým zákazníkům poskytují možnost určit polohu na ose Z s velmi vysokou přesností, která v praxi dovoluje nejen monitorovat například patro obytného domu, ve kterém se daný přístroj nachází, ale dokonce i počet schodů, které do patra vedou. Vlastní šum obvodu Murata je přitom extrémně nízký (typ. 0,5 Pa s.k.z.). Taková hodnota je ekvivalentní s výškovým rozdílem pouhých 5cm.

Rozsah použití výrobků není samozřejmě omezen pouze na mobilní navigaci. Obvody mohou být použity například i v oblasti zdravotnických přístrojů a velmi přesných meteorologických čidel.

Zdroj: MurataGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 11. 08. 2015 v 12:41 zaslal host
Bez titulku
Bude potreba vyckat na seriovou vyrobu: "sériová výroba by měla začít ve 4. čtvrtletí 2014"


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007