. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ŠKODA podporuje Veterány českých jaderných elektráren

ŠKODA JS a.s. podporuje Veterány českých jaderných elektráren

Společnost ŠKODA JS a.s. se stala partnerem občanského sdružení Veteráni českých jaderných elektráren. Cílem sdružení je podpořit mezigenerační výměnu zkušeností v oboru jaderné energetiky.

Spolupráce společnosti ŠKODA JS s občanským sdružením (OS) Veteráni českých jaderných elektráren si klade za cíl přispět k šíření zkušeností předních českých odborníků z projektování, výstavby, spouštění a provozování jaderných elektáren. Spolupráce bude probíhat například formou společných veřejných besed pro odbornou i širokou veřejnost, seminářů pro studenty technických oborů a publikační činnosti.

„Máme velkou radost, že se nám tak brzy po vzniku sdružení podařilo získat podporu společnosti ŠKODA JS, která je významným hráčem v jaderné energetice. Dvacet čtyři reaktorů vyrobených za posledních 40 let činí ze Škodovky absolutní špičku v oboru, která by neměla chybět ani v budoucnu při výstavbě dalších plánovaných jaderných zdrojů v naší zemi,“ uvedl prezident sdružení Dalibor Matějů, který má za sebou 35 let zkušeností z výstavby, spouštění a provozu JE Dukovany.

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti ŠKODA JS Miroslav Fiala vidí hlavní význam činnosti veteránů jaderné energetiky v podpoře prestiže jaderného průmyslu. „Spojení mnoha let zkušeností, které veteráni mají, a elánu mladé nastupující generace pomůže uchovat dlouholetou tradici a mezinárodní renomé České republiky jako technicky vyspělé země, kterou je i díky jadernému inženýrství. S mnoha členy sdružení jsem se podílel na projektování, výstavbě a bezproblémovém chodu všech českých, respektivě československých jaderných elektráren. Doufám, že tyto zkušenosti budeme moci zužitkovat při dostavbě třetího a čtvrtého temelínského bloku, o kterou se ucházíme společně s našimi ruskými partnery jako Konsorcium MIR.1200,“ dodává Fiala.

Členy občanského sdružení jsou zkušení specialisté a experti z oblasti výstavby, spouštění, provozování, údržby českých jaderných elektráren a rovněž zástupci vědy, výzkumu a vysokých škol. Občanské sdružení má za sebou i první mezinárodní úspěch – 25. října 2013 bylo kooptováno do Mezinárodního svazu veteránů jaderné energetiky a průmyslu. Aktuální úspěch na zahraničním poli jen dokazuje, že jsme se vydali správnou cestou osvěty v jaderné energetice, která má nezanedbatelné místo v energetickém mixu České republiky,“ říká prezident OS Veteráni českých jaderných elektráren Dalibor Matějů.

Spolupráce společnosti ŠKODA JS a Veteránů českých jaderných elektráren je ideální platformou pro další rozvíjení spolupráce mezi generacemi jaderných odborníků. Za tímto účelem se ŠKODA JS chystá využít svých silných vazeb na plzeňskou Západočeskou univerzitu, Českou nukleární společnost a sdružení CENEN. Do vzájemné výměny zkušeností se zapojí i ruští partneři firmy ŠKODA JS, kteří dlouhodobě podporují česko-ruskou spolupráci mezi jadernými experty například formou studijních pobytů na ruských jaderných elektrárnách typu VVER.

ŠKODA JS a.s. stála u zrodu české a slovenské jaderné energetiky, a je jednou z předních inženýringových a výrobních společností se zkušenostmi z výstavby a servisu jaderných elektráren s celosvětovou působností. Společnost Škoda byla založena roku 1859 a od roku 1956 se datují počátky jejích aktivit v oblasti jaderné energetiky. V roce 2004 do společnosti vstoupil nový vlastník - ruská strojírenská skupina OMZ. Za dobu své existence firma dodávala inženýring, zařízení a servis pro jaderné elektrárny, výzkumné reaktory a sklady vyhořelého jaderného paliva ve střední a východní Evropě, Skandinávii, Francii, Německu, USA a na Dálném východě. Do dnešního dne ŠKODA JS vyrobila a dodala 21 kompletních jaderných reaktorů typu VVER 440 a tři reaktory typu VVER 1000.

Občanské sdružení Veteráni českých jaderných elektráren (IČO 01618741) bylo oficiálně zaregistrováno Ministerstvem vnitra České republiky dne 22. dubna 2013. Cílem sdružení je podpora jaderné energetiky. Proto pořádá tematické semináře, konference, osvětové přednášky a spolupracuje s ostatními sdruženími z oblasti jaderné energetiky i ochrany životního prostředí. Vedle toho poskytuje služby, podporu a poradenství provozovatelům jaderných zařízení nebo veřejnoprávním institucím. Sídlem OS je Kaprova 42/14, Praha 1.

Zdroj: ŠKODA JS a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007