. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ESA udělí certifikát těm, kdo jako první vyzkoušeli navigaci Galileo

ESA udělí certifikát těm, kdo jako první vyzkoušeli navigaci Galileo

Při příležitosti prvního výročí historického využití systému Galileo pro měření polohy hodlá ESA udělit certifikát skupinám, které zachytily signály ze čtyř družic na oběžných drahách, aby provedly své vlastní zaměření polohy.

První čtyři družice navigačního systému byly vypuštěny v letech 2011 a 12. Právě čtyři jsou přitom minimální množství potřebné pro přesné zaměření polohy.

Dne 12. března 2013 se pak kosmický a pozemní segment systému Galileo poprvé spojily, a tak vzniklo historické zaměření pozemní lokality – Navigační laboratoře v technickém středisku ESA ESTEC v nizozemském Noordwijku.


Obr. 1: Evropský satelitní navigační systém Galileo

Od tohoto okamžiku byla vytvořena celá generace navigačních zpráv, která umožnila plné testování zárodku systému Galileo. A to nejen na půdě ESA nebo jejích průmyslových partnerů, ale také jakoukoliv entitou s odpovídajícím způsobem upraveným přijímačem družicové navigace.

Tým Galileo v ESA se tak doslechl o navigačních měřeních provedených organizacemi a firmami v Evropě i mimo ni. K nejvzdálenějším patří měření provedená ve Vietnamu.

Rok se s rokem sešel a ESA chce ocenit průkopníky systému Galileo pamětními certifikáty, které obdrží prvních padesát entit se zdokumentovaným dosažením minulého nebo současného měření. Detaily toho, jak o certifikát zažádat, jsou uvedeny zde.


Obr. 2: Kvalita signálu systému Galileo

První služby systému Galileo by měly začít být poskytovány koncem letošního roku poté, co se na oběžnou dráhu vydají další družice.

Starty s dalšími satelity se uskuteční ve druhé polovině letošního roku, přičemž při každém vynese raketa Sojuz ST-B dvojici družic. Starty mají následovat jeden za druhým tak, aby bylo dosaženo vytvoření požadované konstelace.

Mnoho čipů v zařízeních satelitní navigace je už nyní z technického hlediska připraveno na Galileo, takže vlastně vyžadují jen softwarové aktualizace od výrobce, aby mohly začít využívat signál z družic Galileo společně s americkým GPS a dalšími mezinárodními navigačními systémy.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007