. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Interiérového osvětlení do Felicie 1,3MPI verze 1999
Interiérového osvětlení do Felicie 1,3MPI verze 1999

Interiérového osvětlení do Felicie 1,3MPI verze 1999

Tranzistorový stmívač osvetlení se zpožděním.

Zapojení vychází z Tranzistorového časovače, uveřejněného také zde na Pandatronu. Trochu jsem ho však pro daný vůz upravil a zde předkládám výsledné zapojení:

Popis zapojení:
Tranzistor T2 a odpor R4 je pro spínání obvodu jak dveřním spínačem, tak i manuálním vypínačem světla. Odpor R2 je vložen pro jistotu, kdyby např. vlhkost v autě zkratovala nastavitelný odpor R1. Stejně jistící je i dioda D1, která je až zbytečná, ale zůstala v obvodu po mých pokusech s ním. Uvedenými odpory R1 a R2 lze dosáhnout dobu svitu cca 3 - 25 sec. a na závěr krásné, plynulé stmívání asi 1 - 2 sec.

Konstrukce:
Obvod se mi vešel do plasového obalu od 4,5V ploché baterie a proto se dá jednoduše schovat do prostoru nad stropní svítilnou. Přívodní kabel svítilny jsem přestříhl, pocínoval jeho konce a pospojoval dle schematu pomocí lustrové svorkovnice. Součástky jsem použil co šuplík dal.

Zde jsou fotografie ze stavby:

Bc. Milan Mansfeld - milan.mansfeld@email.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007