. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Univerzální přepínač v kompaktním provedení
16. dubna 2014 - 6:04 | Pandatron | Univerzální přepínač v kompaktním provedení | Komentářů: 0  

Univerzální přepínač v kompaktním provedení

Nová řada výrobků obsahuje dva základní moduly pro připojení až šestnácti (Scalance XM416-4C), popř. osmi (Scalance XM408-8C) síťových zařízení.

Divize Industry Automation společnosti Siemens rozšiřuje svou nabídku přepínačů pro sítě průmyslového Ethernetu o přístroje řady Scalance XM-400. Nová řada výrobků obsahuje dva základní moduly pro připojení až šestnácti (Scalance XM416-4C), popř. osmi (Scalance XM408-8C) síťových zařízení, např. řídicích automatů Simatic. Oba základní moduly mají současně elektrické porty s konektory RJ45 i sloty pro moduly s optickými transceivery typu SFP (Small Form-Factor Pluggable), obojí pro přenosovou rychlost až 1 Gbit/s. K tomu společnost Siemens nabízí také rozšiřující moduly s dodatečnými porty umožňující dosáhnout celkového počtu až 24 připojených síťových zařízení. K instalaci rozšiřujících modulů nejsou nutné žádné nástroje. Uživatelé tudíž mohou jednoduše sestavovat přepínače odpovídající požadavkům nejrůznějších aplikací, což znamená menší náklady i požadavky na prostor. Volitelný hardwarový klíč (Key-Plug) navíc umožňuje v přístroji aktivovat funkce na úrovni Layer 3 podporující statické a dynamické směrování a umožňující ukládat údaje o konfiguraci přístroje.

  • Řadu produktů Scalance XM-400 tvoří dva základní přístroje a dva rozšiřující moduly s dodatečnými porty
  • Nové produkty umožňují flexibilně sestavit ethernetové přepínače pro nejrůznější použití v průmyslu
  • Optická i elektrická připojení v jednom přístroji
  • Kompaktní provedení v moderním designu řídicího systému Simatic S7-1500

Přístroje řady Scalance XM-400 se používají ke strukturování sítí průmyslového Ethernetu a k propojování automatizačních komponent prostřednictvím sítí v průmyslových provozech s nespojitými i spojitými výrobními procesy. Typicky se uplatní např. v automobilovém, farmaceutickém a chemickém průmyslu, energetice, logistice, při správě technických zařízení v budovách a v dopravě.

Základní modul Scalance XM416-4C umožňující připojit až šestnáct síťových zařízení má šestnáct elektrických portů s konektory RJ45 a čtyři sloty SFP k použití zásuvných optických transceiverů. Nabízí tedy čtyři tzv. combo porty, které lze využít buď jako elektrické, nebo jako optické. Přístroj Scalance XM408-8C nabízí osm combo portů pro až osm síťových zařízení, tzn. osm portů RJ45 a osm slotů SFP. Rozšiřující moduly, které lze připojit jen pomocí několika kroků i za chodu přístroje (hot-swapping), jsou k dispozici ve dvou provedeních, buď s osmi sloty SFP nebo s osmi konektory RJ45. Při použití jednovidových transceiverů SFP lze překlenout vzdálenosti až do 200 km.

Pro rychlou a pohodlnou diagnostiku přepínačů po síti prostřednictvím webového prohlížeče (Web Based Management) lze IP adresu dotyčného přístroje číst při použití technologie NFC (Near Field Communication). V přístrojích řady Scalance XM-400 jsou k dispozici různé techniky k zajištění redundance, jako jsou např. protokol RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol), protokol MSTP (Multiple Spanning Tree Protocol) a protokoly kruhové redundance. Díky využití mechanismu HRP (Highspeed Redundancy Protocol) podporují také funkci pohotovosti (Stand-by) u pasivních částí sítě při redundantním uspořádání dvou kruhových sítí. Mimoto lze tyto přepínače použít při realizaci virtuálních sítí, tzv. VLANs (Virtual Local Area Networks).

Jako napájecí jednotku nabízí společnost Siemens pro přístroje řady Scalance XM-400 napájecí zdroj PM1507, který napájí základní i rozšiřující modul napětím 24 V DC. Díky kompaktní konstrukci ve stylu řídicího systému Simatic S7-1500 lze nové přepínače bez problémů přidat k řídicí sestavě S7-1500 na standardní montážní lištu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Power + Efficiency: SIMATIC S7-1500 plus TIA PortalGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007