. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Představení Anybus CompactCom 40
10. května 2016 - 5:18 | Pandatron | Představení Anybus CompactCom 40 | Komentářů: 0  

Představení Anybus® CompactCom™ 40

První výrobky z řady Anybus® CompactCom™ 40-series s rychlou komunikací sítěmi a protokoly EtherCAT, POWERLINK, EtherNet/IP, PROFINET a PROFIBUS.

Nové komunikační jednotky řady Anybus CompactCom 40-series (viz. článek První výrobky z řady Anybus CompactCom™ 40) jsou určené pro připojení k různým komunikačním sítím a pro náročná a vysoce výkonná průmyslová zařízení.

Vestavné komunikační jednotky od firmy HMS Industrial Networks už více než deset let dávají automatizačním zařízením možnost komunikovat po průmyslových sběrnicích nebo v sítích průmyslového Ethernetu. Jednotky řady Anybus CompactCom 40-series, které společnost HMS právě představuje, jsou novou generaci vývoje této techniky.


Obr. 1: Jednotky CompactCom 40 pokrývají všechny druhy průmyslových sítí

Osvědčená technika postavená na solidních zkušenostech
Jednotky Anybus CompactCom 30-series, vybavené síťovým procesorem Anybus NP30, jsou instalovány v miliónech automatizačních zařízení a řídicích systémů po celém světě. Jsou určené pro všeobecné úlohy v automatizaci, např. pro AC pohony, průmyslové váhy, regulační ventily, čtečky čárových kódů, snímače, panely HMI apod.

Nové jednotky řady CompactCom 40-series jsou vybavené komunikačním procesorem Anybus NP40 a zvláště vhodné pro náročné úlohy, kde se požaduje komunikace po sběrnici nebo průmyslovém Ethernetu v reálném čase. Vzhledem k téměř nulovému zpoždění při komunikaci mezi zařízeními a sítí reálného času najdou tyto jednotky uplatnění např. u servopohonů, kde se vyžaduje velmi krátká doba cyklu sběrnice a možnost synchronizace zařízení v síti. Jednotky CompactCom 40-series budou podporovat všechny nejvýznamnější sběrnice a protokoly. První moduly uvedené na trh v dubnu 2014 podporují EtherCAT, POWERLINK, EtherNet/IP, PROFINET a PROFIBUS.

Stejný hardware pro všechny ethernetové sítě
Stejně jako jiné jednotky CompactCom, i CompactCom 40-series pokrývají všechny druhy průmyslových sítí: tradiční sběrnice i sítě průmyslového Ethernetu. Výrobci zařízení tak mohou pomocí stejných jednotek, CompactCom, v jednom vývojovém projektu zajistit připojení k jakékoliv komunikační síti: uživatel potom jednoduše do zařízení integruje odpovídající rozhraní Anybus (hardware nebo software). Jednotky CompactCom 40-series tak mohou zajistit okamžité připojení k průmyslové komunikační síti.

Jednotky CompactCom 40-series ještě dále zvyšují pružnost řešení, protože pro podporu různých protokolů průmyslového Ethernetu využívají jednotný reprogramovatelný hardware. Například je možné instalovat hardware CompactCom 40-series do průmyslového zařízení, a potom do něj pro připojení k požadované síti (např. POWERLINK, EtherNet/IP, PROFINET IRT nebo EtherCAT) jednoduše nainstalovat předem připravený firmware.


Obr. 2: První výrobky z řady Anybus CompactCom™ 40

Tři formáty: Chip, Brick a Module
Jednotky Anybus CompactCom se dodávají ve třech formátech s různou úrovní integrace hardwaru k automatizačním zařízením:
CompactCom Chip: plné konektivity se dosahuje instalací jednočipového integrovaného obvodu na desku plošných spojů uživatele,
CompactCom Brick: ideální pro uživatele, kteří mají k dispozici jen omezený prostor nebo chtějí k zařízení přidat konektory pro připojení k síti podle svého výběru,
CompactCom Module: kompletní a zaměnitelné komunikační moduly, které umožňují nejkratší dobu uvedení produktu na trh.

„Jednotky Anybus CompactCom 40-series nám dovolují nabídnout zákazníkům kompletní komunikační řešení vhodná pro obecná automatizační zařízení i pro vysoce náročné úlohy,“ říká Leif Malmberg, Product Line Manager divize Embedded společnosti HMS. „Uživatelé získají¨výkon a přesnost potřebnou i pro náročné úlohy i flexibilitu přizpůsobení pro různé sítě jednoduše stažením nového firmwaru.“
HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Zdroj: HMS Industrial NetworksGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007