. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Společnosti SMA Solar Technology a Danfoss A/S vytvoří jednu z celosvětově největších aliancí v oboru měničů

Společnosti SMA Solar Technology a Danfoss A/S vytvoří jednu z celosvětově největších aliancí v oboru měničů

SMA Solar Technology AG a Danfoss A/S plánují uzavřít strategické partnerství, které bude znamenat zásadní změnu v konkurenceschopnosti obou společností.

SMA Solar Technology AG a Danfoss A/S plánují uzavřít strategické partnerství, které bude znamenat zásadní změnu v konkurenceschopnosti obou společností. Tito dva přední specialisté na systémové technologie plně využijí výhod vyplývajících z velkého objemu výroby a společných zkušeností z vývoje. Kromě toho Danfoss zakoupí 20 % volných akcií SMA a plánuje, že odprodá své kompletní podnikání v oboru fotovoltaických střídačů právě společnosti SMA.

„Strategická aliance se společností Danfoss posiluje vedoucí pozici SMA na celosvětovém fotovoltaickém trhu. Čelíme vysoce konkurenčnímu tržnímu prostředí a zvýšenému tlaku na ceny. V této souvislosti bude SMA těžit z dlouholetých zkušeností společnosti Danfoss v oblasti automatizovaných pohonů. Tento trh se dlouhodobě vyznačuje tvrdou konkurencí. Obdobně se i strategie skupiny Danfoss zaměřuje na optimalizaci nákladů akvizicemi po celém světě. Navázání úzké spolupráce dává oběma společnostem prostor pro další snižování nákladů,“ řekl výkonný ředitel SMA Pierre-Pascal Urbon.

Převzetím aktivit Danfoss v oboru solárních střídačů společnost SMA zvýší atraktivitu svého portfolia. Po dokončení této transakce SMA uvede na trh nové produkty pro rychle rostoucí tržní segment středně velkých fotovoltaických elektráren v Evropě, Číně a USA.

„Díky intenzivní spolupráci společnosti Danfoss, předního specialisty v oboru pohonů, a SMA s jedinečným postavením na trhu fotovoltaických střídačů, vytvoří obě společnosti jednu z největších globálních aliancí v oboru měničů. Nákup 20 % akcií SMA je odvážný krok a potvrzuje naši důvěru v solární odvětví. Jsme odhodláni podporovat inovace a zvyšovat konkurenceschopnost začleněním know-how společnosti Danfoss z oblasti pohonů do podnikání v oboru fotovoltaických střídačů. Danfoss bude nepochybně těžit z úspor vyplývajících z vyšších objemů výroby a vysokého tempa růstu ve fotovoltaice,“ vysvětluje Niels B. Christiansen, prezident a výkonný ředitel společnosti Danfoss.

Danfoss získá akcie SMA v hodnotě 6,94 mil., za cenu 43,57 € za akcii - od zakladatelů SMA, jejich fondů a rodin. Peněžní kompenzace odpovídá 50% navýšení oproti objemově váženému průměru ceny akcie za posledních 60 dní. Objem transakce činí 302,28 mil. €. Po dokončení transakce budou volně obchodovatelné akcie SMA představovat 25,05 %. Zakladatelé SMA, jejich fondy a rodiny budou po dokončení transakce držet 54,95 % akcií SMA. Danfoss nebude kupovat ani prodávat akcie po období v délce minimálně 2 let. Nákup akcií podléhá souhlasu úřadů. Uzavření nákupu akcií a smlouvy o spolupráci se očekává během 3. čtvrtletí 2014.

Skupina SMA dosáhla v roce 2013 obratu více než 0,9 miliardy eur a je světovým lídrem v oblasti fotovoltaických střídačů, klíčových prvků každého FV systému. Zabývá se energetickým managementem a přináší zásadní inovativní technologie pro řízení dodávek energie budoucnosti. Společnost SMA má hlavní sídlo v Niestetalu u německého Kasselu a zastoupení v 21 zemích. Celý koncern celosvětově zaměstnává více než 5000 lidí. Široké portfolio produktů SMA obsahuje kompatibilní střídače pro všechny typy panelů na trhu a pro FV instalace všech velikostí. Produktová škála zahrnuje střídače jak pro zapojení do distribuční sítě, tak pro ostrovní a hybridní systémy. Produktové portfolio je doplněno komplexním servisem a řízením provozu rozsáhlých FV parků. Od roku 2008 je společnost SMA Solar Technology AG zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů (S92) v segmentu trhu „Prime Standard“, a také zařazena do indexu TecDAX.

O společnosti Danfoss
Danfoss je vedoucí světovou společností zaměřující se na efektivní energetická řešení, jež šetří energii a náklady a snižují emise oxidu uhličitého. Široká škála produktů a služeb společnosti se uplatňuje v oblastech, jako je chlazení potravin, klimatizace, vytápění budov, řízení elektrických motorů a pohony strojů. Divize Danfoss Solar Inverters vyvíjí a vyrábí komplexní sortiment fotovoltaických střídačů pro připojení do sítě pro všechny fotovoltaické aplikace. Danfoss také aktivně podniká v oboru větrné energie a dálkového topení a chladicí infrastruktury pro města a městské aglomerace. Skupina má přibližně 22 500 zaměstnanců a prodává produkty ve více než 100 zemích po celém světě. V roce 2012 společnost Danfoss vygenerovala čistý obrat 4,56 mld. €.

Zdroj: SMA.deGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007