. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ČVUT otevřelo nové sídlo špičkového výzkumu za 288 milionů

ČVUT otevřelo nové sídlo špičkového výzkumu za 288 milionů

Dnes byla slavnostně otevřena nová budova Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradě u Kladna, za přítomnosti ministra školství a rektora ČVUT.

Dnes byla slavnostně otevřena nová budova Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradě u Kladna, za přítomnosti ministra školství, tělovýchovy a sportu Marcela Chládka, rektora ČVUT v Praze Petra Konvalinky, hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka, primátora Kladna Dana Jiránka, starostky Buštěhradu Jitky Leflerové a dalších zástupců státních institucí, regionu a ČVUT.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov je interdisciplinární vysokoškolský ústav Českého vysokého učení technického v Praze. Sdružuje odborníky čtyř fakult – stavební, strojní, elektrotechnické a biomedicínského inženýrství, jejichž společným zájmem jsou energeticky úsporné budovy se zdravým vnitřním prostředím, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Spolupráce napříč obory přináší komplexní pohled a inovativní řešení v oblasti udržitelné výstavby. UCEEB připravuje studenty pro praxi už na úrovni diplomových a disertačních prací a zapojuje je do mezinárodních studijních programů. Zároveň se zaměřuje na komercializaci výsledků výzkumu, spolupráci s průmyslem a rozvoj inovační kultury. Aktivně vyhledává potenciální produkty a nabízí je konkrétním firmám. Díky smluvnímu výzkumu chce pomáhat zvyšovat konkurenceschopnost regionálních malých a středních podniků.

Budova UCEEB, Buštěhrad základní fakta:

 • Autoři: Tomáš Šenberger, Tomáš Med
 • Poradenství v oblasti nízkoenergetických budov: Jan Tywoniak
 • Generální projektant: Grebner, projektová a inženýrská kancelář
 • Generální dodavatel: Metrostav, a. s.
 • Projekt: 2009–2012
 • Realizace: 2012–2014
 • Plocha pozemku: 19 500 m2
 • Zastavěná plocha: 3 960 m2
 • Užitná plocha: 5 040 m2
 • Obestavěný prostor: 32 350 m3
 • Náklady: 288 mil. Kč

Projekt na vybudování UCEEB byl navržen v rámci čerpání dotací z Evropských strukturálních fondů prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) v prioritní ose 2. Regionální VaV Centra. OP VaVPI je jedním z významných operačních programů, který přispívá k posílení růstu konkurenceschopnosti státu a orientaci na znalostní ekonomiku. Cílem Prioritní osy 2 je pomocí dotací podpořit vznik a rozvoj kvalitně vybavených, aplikačně zaměřených pracovišť v ČR s rozvinutou spoluprací a silnými vazbami na partnery z aplikační sféry, jejichž činnost posílí konkurenceschopnost regionu a jeho potenciál pro export zboží, služeb a know-how. Celková výše finanční podpory projektu: 672 020 806 Kč z toho příspěvek Evropského fondu regionálního rozvoje: 571 217 685,10 Kč (85%) a příspěvek státního rozpočtu ČR: 100 803 121,90 Kč (15%).

Zdroj: ČVUTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 26. 05. 2014 v 13:49 zaslal host
Připojená fotografie
Připojená fotografie je jaksi zastaralá, že? Vidíme na ní bývalého rektora ČVUT prof.Havlíčka, bývalého děkana Fakulty architektury doc.Zavřela, Prof.Girsu a další. Byla pořízena v budově nové fakulty architektury a ne v žádném vědeckém centru. Po ministrovi školství, hejtmanu Středočeského kraje či kladenském primátoru ani vidu. Dosti trapné, což? [roll]


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007