. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fotovoltaický střídač s integrovaným akumulátorem

Fotovoltaický střídač s integrovaným akumulátorem: SMA uvádí na trh Sunny Boy Smart Energy

Společnost SMA Solar Technology AG uvádí v těchto dnech na evropský trh střídač Sunny Boy Smart Energy (SBSE).

Společnost SMA Solar Technology AG uvádí v těchto dnech na evropský trh střídač Sunny Boy Smart Energy (SBSE). Jedná se o první sériově vyráběný FV střídač se zabudovanou lithium-iontovou baterií, a přitom jeho rozměry a váha stále ještě umožňují snadnou montáž na stěnu. Sunny Boy Smart Energy, který již získal cenu Intersolar Award na veletrhu Intersolar 2013, nebo například RENERGY Award za nejpřínosnější exponát na varšavském veletrhu RENEXPO 2013, aktuálně představuje ideální řešení pro fotovoltaické aplikace na rodinných a bytových domech. Navíc se také nabízí jeho využití v rámci akumulačního systému, tzv. „SMA Integrated Storage Systém“.

Prodloužené využití solární energie
Se střídačem Sunny Boy Smart Energy nyní provozovatelé mohou využívat solární energii i po západu slunce. Díky zabudované baterii s kapacitou cca. 2 kWh se vyrobená elektřina, která není v domácnosti ihned spotřebována, může akumulovat pro pozdější využití. Tím se zvyšuje vlastní spotřeba, což má pozitivní vliv nejen na životní prostředí, ale přináší majitelům takového FV systému reálné finanční úspory a snižuje jejich závislost na stoupajících cenách elektřiny. „V kombinaci se Sunny Home Managerem není výjimkou, že vlastní spotřeba vyrobené FV energie v domácnosti se v ročním průměru zvýší až o 50%,“ potvrzuje produktový manažer SMA Thomas Thierschmidt.

Optimalizovaná kapacita baterie
Lithium-iontová baterie s certifikací VDE, zabudovaná v Sunny Boy Smart Energy, má využitelnou kapacitu cca 2 kWh. Tato hodnota je zásadní, protože umožňuje ideální ekonomický provoz baterie. Další zvyšování vlastní spotřeby by bylo vzhledem k případné vyšší kapacitě akumulátorů už jen nepatrné, naopak, snižoval by se koeficient využití akumulátorů. Kromě toho je díky vhodně zvolené kapacitě baterie možné využít v podstatě veškerou vyrobenou FV energii, a to dokonce i při omezení činného výkonu. „Naše dlouholeté zkušenosti s akumulačními systémy znovu potvrzují, že malá akumulační baterie je nejen velmi praktická a funkční, ale i cenově dostupná,“ dodává Thierschmidt.

Základní komponent integrovaného akumulačního systému SMA (SMA Integrated Storage System)
Sunny Boy Smart Energy, který se nabízí ve výkonových úrovních 3,6 kW a 5 kW, je spolu se Sunny Home Managerem jedním z klíčových komponentů akumulačního systému SMA Integrated Storage System. Jakožto první „nástěnný“ sériově vyráběný FV střídač s integrovanou baterií představuje tento produkt nejjednodušší dostupné akumulační řešení pro typické fotovoltaické systémy pro obytné budovy.

Za větší nezávislost, za úspěch energetické změny
Sunny Boy Smart Energy jako součást inteligentního energetického managementu - systému SMA Smart Home - přispívá k větší energetické nezávislosti. „Budoucí Smart Grid (inteligentní síť) pro decentralizované dodávky energie u obnovitelných zdrojů se musí spoléhat na systémy akumulace elektřiny. Aby bylo možné v rámci možností distribuční sítě vytvořit odpovídající kapacitu akumulace, je potřeba mít cenově dostupný produkt se snadnou instalací. Sunny Boy Smart Energy v tomto ohledu podporuje tzv. „energetickou revoluci“ jako prakticky žádné jiné zařízení,“ uzavírá Thierschmidt.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby.

Více informací o Sunny Boy Smart Energy můžete nalézt na www.SMA.de/en.

Zdroj: SMAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007