. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sicam SGU: řízení sítí s využitím mobilních technologií

Sicam SGU: řízení sítí s využitím mobilních technologií

Nová řídící jednotka společnosti Siemens s názvem Sicam SGU dokáže prostřednictvím mobilní sítě propojit rozptýlené zdroje elektrické energie do systému dispečerského řízení.

Nová řídící jednotka společnosti Siemens s názvem Sicam SGU dokáže prostřednictvím mobilní sítě propojit rozptýlené zdroje elektrické energie do systému dispečerského řízení. Pro její použití není třeba pokládat žádné optické kabely či instalovat zvláštní modemy. Společnost Siemens tím vychází vstříc poptávce po efektivní komunikační technologii pro ovládání neustále rostoucího počtu decentralizovaných zařízení s cílem udržet stabilní elektrickou rozvodnou síť.


Obr. 1: Sicam SGU: řízení sítí s využitím mobilních technologií

Sicam SGU je I/O jednotka s komunikačním modulem, která pokrývá veškeré požadavky na začlenění různých zdrojů a spotřebitelů do systémů smart grid. Umožňuje vytvořit efektivně fungující, centrálně řízenou virtuální elektrárnu propojující například energii ze solárních a větrných elektráren, zdroje vyžívajících biomasu i třeba systémy akumulace elektrické energie. Sicam SGU lze také použít k zapojení zařízení vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů do nezávislých mikrosítí, jaké jsou například provozované velkými průmyslovými podniky.

V lokálních a distribučních sítích Sicam SGU zaznamenává údaje a řídí toky energie, např. spouštěním a zastavováním dieselagregátů. Spolu s příslušnými komunikačními protokoly vyhovujícím normě IEC jednotka podporuje zabezpečený protokol OpenADR používaný systémy automatického řízení spotřeby. Data jsou nejprve zašifrována a přes GPRS jsou předána do uzavřené sítě VPN. Při použití zařízení bez dodatečného rádiového komunikačního modulu zajišťuje bezpečnost dat vestavěný šifrovací protokol.

Technická specifikace:

Binární vstupy, výstupy a LED:

 • 6 binárních vstupů - se zvýšenou odolností EMC a nastavitelným napěťovým prahem 19, 88 nebo 176 V/DC pro různá napětí staničních baterií
 • 6 povelových reléových výstupů - bezpečný stav kontaktů po ztrátě připojení nastavitelný uživatelem
 • Signální/ alarmové výstupy: 4 LED

Kryt:

 • Plastový kryt pro montáž na DIN lištu
 • Rozměry: 96 x 96 x 100 mm (š x v x h)
 • Ochranná třída: IP20

Standardy:

 • CE, UL, IEC 60255, IEEE 61000

Teplotní rozsah:

 • od -25 °C do +70 °C

Protokoly, komunikace:

 • RJ45 Ethernet interface (100Base-TX)
 • HTTP server včetně zabezpečení pomocí hesla
 • SNTP klient pro časovou synchronizaci

Inteligentní sítě:
Jedním z projevů současných změn v energetice je, že dodavatelé elektřiny neřídí elektrárny jen podle okamžité spotřeby. Neustále musí zohledňovat množství energie přicházející do sítě z obnovitelných zdrojů tak, aby výroba se spotřebou byly neustále v rovnováze. Dodavatelé proto postupně instalují do svých tradičních rozvodných sítí inteligentní řídicí jednotky, díky kterým se postupně přeměňuje na síť inteligentní, tzv. smart grid. Tímto způsobem pak budou moci dodavatelé současně regulovat co nejvíce decentralizovaných zdrojů a spotřebitelů (mezi spotřebitele se v tomto případě řadí celé průmyslové provozy nebo podniky, které mohu svou okamžitou spotřebu energie v určitých mezích měnit). Platí, že každý zdroj je v tomto případě vybaven komunikační jednotkou, která ji propojí s dispečinkem rozvodné sítě.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
SICAM SGU
SICAM SGU profileGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007