. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Software SCADA je mobilní
1. srpna 2014 - 5:21 | Pandatron | Software SCADA je mobilní | Komentářů: 0  

Software SCADA je mobilní

Spolecnost Siemens v nejnovejší verzi V7.3 svého SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) softwaru Simatic WinCC rozšírila jeho funkcní schopnosti a pridala volitelnou nadstavbu Simatic WinCC/WebUX V7.3 pro prístup k úlohám SCADA z mobilních zarízení.

U nové verze Simatic WinCC V7.3 je kladen duraz predevším na usnadnení inženýrské práce. V nástroji Configuration Studio lze nyní v libovolném jazyce centrálne konfigurovat promenné a hlášení, archivaci i texty pro jednotlivé jazykové verze a spravovat uživatele a jejich práva. Dále byly rozšíreny možnosti komunikace se soucasnými rídicími jednotkami rady Simatic S7-1500, takže nyní lze prímo prenášet promenné na základe symbolických adres i systémová hlášení rídicích jednotek.

  • Volitelná nadstavba Simatic WinCC/WebUX V7.3 vychází vstríc rostoucí potrebe mobilního prístupu k úlohám SCADA
  • Mobilní prístup k výrobním metrikám i ovládání výrobního procesu na dálku
  • Software Simatic WinCC V7.3 SCADA zvyšuje produktivitu inženýrské práce

Nová nadstavba Simatic WinCC/WebUX V7.3 je odpovedí spolecnosti Siemens na stále casteji se vyskytující požadavky na prístup k údajum týkajícím se provozního zarízení odkudkoliv a kdykoliv. Nadstavba Simatic WinCC/WebUX V7.3 jde nad rámec soucasných bežných dispecerských systému, jejichž funkce rozširuje o možnost variabilního prístupu k provozním údajum prostrednictvím internetové a mobilní techniky. Lze ji využít ve všech odvetvích prumyslu a je prínosná pro široké spektrum uživatelu. Nadstavba WinCC/WebUX V7.3 nabízí všem uživatelum, od clenu vrcholného vedení, pres liniové vedoucí, až po pracovníky servisu a údržby, efektivní prístup k automatizacním údajum z místa, kde se práve nacházejí. Príslušné mobilní pripojení lze zkonfigurovat presne podle individuálních informacních potreb. Webové stránky v jazyce HTML5 se konfigurují v prostredí WinCC Designer, k jehož zvládnutí není nutné žádné zvláštní školení. Tímto zpusobem lze nezávisle na použité výpocetní platforme mít kdekoliv k dispozici pokrocilé metody obsluhy a údržby, informace pro rízení provozu nebo hodnoty klícových ukazatelu výkonnosti provozního zarízení ci závodu. Vedoucí pracovníci si tak mohou kdykoliv napr. zjistit duležité údaje o výrobe, pricemž je, prostrednictvím hlášení o poruchách ci zobrazení casových prubehu, neustále sledováno, zda nehrozí ohrožení kvality produkce. Nová nadstavba mimoto umožnuje obsluhovat vzdálená provozní zarízení. Uživatel pro ne muže na dálku napr. urcit postup spouštení, zadat žádané hodnoty rízených velicin apod.

Nadstavba Simatic WinCC/WebUX V7.3 funguje nezávisle na výpocetní platforme nebo typu webového prohlížece a nevyžaduje instalaci klientského programu. K zabezpecení komunikace jsou v rámci webových standardu (HTML5, SVG) zavedeny mechanismy https a SSL. Správa uživatelu je integrována v prostredí WinCC. Licencní model je odstupnovaný podle požadovaného rozsahu funkcí a poctu uživatelu. Základní licence k použití prístupu WebUX pro úcely sledování je zahrnuta v licenci na software Simatic WinCC V7.3.

Zdroj: SiemensGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007