. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
HackerCamp v Shenzhenu
28. ledna 2015 - 0:23 | Pandatron | HackerCamp v Shenzhenu   verze pro tisk

HackerCamp v Shenzhenu

Volné pokračování článku o exkurzi po výrobních linkách v čínském městě Shenzhen je účast na akci HackerCamp.

Před několika týdny jsem měl velkou příležitost zúčastnit se úžasné Hacker Camp akce v Shenzhenu, pořádané Lan Lesnet ze serveru DangerousPrototypes. Musím říct, že to po mě byla doslova neuvěřitelná zkušenost a rád bych se o ní podělil s dalšími čtenáři.

Shenzhen je poměrně velké město, které je doslova plné budov, kde tisíce lidí nakupuje a prodává snad všechny druhy elektronických zařízení a součástek. O zdejším tržní světě bylo napsáno již mnoho článků, ale žádná slova, obrázky ani videa namohou skutečně popsat to, co zde lze najít.

Vše se odehrálo ve chvíli, kdy jsem měl pár volných dní, které jsem měl v plánu strávit v tomto úžasném městě a dostal jsem nápad, jestli bych dokázal vyvinout elektronické zařízení a od nápadu ho dovést až k produktu během pouhých 24 hodin. Také jsem měl již delší dobu v hlavě nápad na perfektní zařízení, velmi jednoduchý klon Annoy-a-tron. Jde o generátor vyzváněcích melodií, které jsou přehrávány v náhodných časových intervalech a které jsem měl v úmyslu ukrýt v domě mého přítele po jeho svatbě, asi týden po mém návratu z Číny. Původně jsem chtěl svůj produk pojmenovat jednoduše "AnnoyingThing", ale později jsem se rozhodl pro jméno "Grillino", jako kombinace slov "Grillo" (kriket v italštině) a "Arduino". Shodou okolností jde rovněž o příjmení a přezdívky pro lidi z určité italské politické skupiny, takže můžu v noci klidně spát s vědomím, že můj příspěvek se nikdy nedostane na první stránku ve výsledcích vyhledávání Google! :)

Více informací o projektu i o samotném HackerCampu a jeho dalších výsledcích naleznete v následujícím článku.

Více informací na: http://www.mastrogippo.it/2014/05/making-stuff-in-shenzhen-the-grillino/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007