. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Wave Bubble: Přenosná rušička
25. srpna 2015 - 6:38 | Pandatron | Wave Bubble: Přenosná rušička | Komentářů: 0  

Wave Bubble: Přenosná rušička

Následující konstrukce popisuje detaily návrhu a konstrukci Wave Bubble - širokopásmové mobilní rušičky GSM telefonů, GPS, WiFi, Bluetooth a dalších zařízení.

Zařízení velikosti zhruba krabičky od cigaret s interní lithium-iontovou baterií umožňuje až 2 hodiny rušení (dvě pásma) nebo 4 hodiny (jedno pásmo, jako jsou bezdrátové telefony, GPS, WiFi, Bluetooth, atd.). Baterie je dobíjecí pomocí konektoru Mini-USB nebo 4 mm DC jack (standardní velikosti). Alternativně pak v terénu mohou být jako zdroj energie použity také použity 3 AAA baterie.


Obr. 1: Wave Bubble: Přenosná rušička

Výstupní výkon zařízení je pouze 0,1 W (horní frekvenční pásmo) a 0,3 W (spodní pásmo). I tak je však efektivní dosah zařízení s dobře naladěnými anténami i více než 10m. S interními anténami, nebo nějakou náhražkovou anténu je však dosah mnohem menší.

Zařízení je vybaveno funkcí Self-tuning, které je zajišťováno přes dvojí PLL. Tím nám zcela odpadla potřeba nějakého spektrálního analyzátoru a jediné zařízení Wave Bubble může pohodlně rušit celou řadu různých frekvenčních pásem - na rozdíl od většiny jiných konstrukcí, které jsou v současné době k dispozici! Přítomnost obvodu PLL má však také ještě jednu nespornou výhodu. Chceme-li změnit konfiguraci produkovaného (rušeného) RF pásma, jednoduše stačí zařízení připojit do USB portu PC a pomocí jednoduchého software můžeme nastavit nové frekvence. Navíc lze snadno nastavit i několik frekvenčních pásem najednou, která se postupně přepínají po každém zapnutí a vypnutí přístroje.


Obr. 2: Schéma zapojení

V následujícím článku je k dispozici velmi podrobná dokumentace ke stavbě, včetně dostupnosti klíčových součástek a samozřejmě i volně dostupného zdrojového kódu pro osazený mikrokontrolér. Jelikož je však zařízení navrženo s ohledem na své pokud možno co nejmenší rozměry, je konstrukce vhodná spíše středně pokročilým lidem, kteří již mají zkušenosti s pájením SMD součástek (pozder typu TSSOP a SOT, RC velikosti 0603 RC apod.).

Bohužel tato konstrukce není určena k prodeji a není dostupná ani jako sada součástek, neboť to zakazuje nařízení FCC. Objednání desky s plošnými spoji a všech součástek, ani samotná stavba zařízení však nezabere mnoho času.

Odkazy & Download:
Domovská stránka autora
Wave Bubble
Wave Bubble Hardware DesignGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232R - modul, převodník USB-UART
Modul s obvodem nové generace FT232RQ - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 390 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007