. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Čtečka pro chlazené sklady s inteligentním otápěním

Čtečka pro chlazené sklady s inteligentním otápěním

Kompaktní čtečka pro chlazené sklady VB14N-T od firmy Pepperl+Fuchs pracuje při teplotách od -35 °C do +45 °C. Může být použita univerzálně v chladu i horku.

Při zpracování, dopravě a identifikaci produktů se často vyskytují obtížné podmínky, např. teploty pod bodem mrazu. Běžné automatizační komponenty, jako např. čtečky čárových kódů, ovšem nejsou pro práci v chlazených skaldech vhodné. Místo nich je třeba použít speciální komponenty, u nichž je však často nutné počítat s omezenými provozními parametry. Uživatelé však mají zájem o techniku bez takových omezení.

Kompaktní čtečky pro chlazené sklady VB14N-T od firmy Pepperl+Fuchs pracují při teplotách od ?35 °C do +45 °C a mají v celém tomto výjimečně velkém rozsahu teplot plný rozsah provozních parametrů: rychlost 1 000 čtení za sekundu a rozlišení 0,2 mm jsou stejné jako u čteček VB14N, které jsou protějškem čteček VB14N-T určeným do běžných teplot a podmínek. Speciální úprava čteček do nízkých teplot spočívá v integrovaném otápění s regulací teploty řízenou mikroprocesorem. V závislosti na vnější teplotě okolí a vnitřní teplotě čtečky čarového kódu zařízení automaticky určuje optimální výkon otápění. Konstruktérům se podařilo zkombinovat zdánlivě protichůdné vlastnosti: nízkou spotřebu, do 10 W, a velmi krátkou časovou konstantu regulace teploty, max. 20 min.


Obr. 1: Kompaktní čtečka pro chlazené sklady VB14N-T od firmy Pepperl+Fuchs pracuje při teplotách od -35 °C do +45 °C.

Dalšími význačnými vlastnostmi zařízení této třídy je možnost provozu v režimu master-slave, kdy může v jedné síti pracovat najednou až 32 čteček, jež lze konfigurovat z běžného PC se softwarem Genius, a inovátorská koncepce přímého ovládání tlačítkem. Díky funkci inteligentní rekonstrukce kódů může čtečka číst i kódy velmi špatné kvality, např. s malým kontrastem, poškrábané nebo rozmazané pohybem.

Protože rozměry obou čteček jsou shodné, může být běžná čtečka snadno nahrazena verzí určenou pro chlazené sklady. Také výměna kabelů je velmi snadná, protože napájení pro otápění je vedeno stejným kabelem jako napájení pro vlastní čtečku. Nová verze čtečky VB14N-T – která je umístěna v robustním krytu s krytím IP65 – je použitelná v i běžných a zvýšených teplotách, a proto je univerzální čtečkou pro jakoukoliv úlohu.

Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.

Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Zdroj: www.pepperl-fuchs.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007