. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Doplňující informace o anomálii při vynášení družic systému Galileo

Doplňující informace o anomálii při vynášení družic systému Galileo

Operace s družicemi Galileo číslo 5 a 6 pokračují hladce. Obě zařízení nyní mají své sady slunečních baterií plně vyklopené a dodávající energii.

Družice jsou nyní bezpečně pod kontrolou, a to navzdory skutečnosti, že byly uvolněny na nižší a eliptickou oběžnou dráhu namísto očekávané kruhové. Stalo se tak 22. srpna 2014.

Evropské týmy pozemní kontroly umístěné v řídicím střediska ESA ESOC v německém Darmstadtu ve spolupráci s výrobcem družic, kterým je firma OHB, potvrdily, že obě zařízení jsou v bezpečné konfiguraci, správně se orientují na Slunce, jsou odpovídajícím způsobem oživené a pod úplnou kontrolou společného týmu ESA-CNES.

Letoví kontroloři jsou připraveni přikročit k dalším krokům v rámci fáze LEOP (Launch and Early Operations Phase).

Souběžně s tím ovšem týmy ESA vyšetřují možnosti co nejlepšího využití družic. A to navzdory jejich nenominální dráze a omezenému množství pohonných látek. Před tím, než bude realizována případná záložní varianta, bude provedeno vyhodnocení celé řady možných scénářů.

Galileo je evropský globální navigační družicový systém. Bude se skládat ze tří desítek družic a odpovídající pozemní infrastruktury.

Definiční, vývojová a ověřovací fáze IOV (In-Orbit Validation) programu Galileo realizuje ESA a jsou spolufinancovány ESA a Evropskou komisí. Během fáze IOV se do vesmíru dostaly čtyři družice, které vytvořily jádro celé sestavy. To bude postupně rozšiřováno tak, aby dosáhlo plné operační kapacity FOC (Full Operational Capability).

Fáze FOC je plně financována Evropskou komisí. Komise a ESA podepsaly delegační dohodu, na jejímž základě ESA funguje jako prokurista jednající jménem komise.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007