. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jediný impulz dokáže nastavit intenzitu osvětlení
23. září 2014 - 5:30 | Pandatron | Jediný impulz dokáže nastavit intenzitu osvětlení | Komentářů: 1  

Jediný impulz dokáže nastavit intenzitu osvětlení

Impulzně ovládané stmívače osvětlení Finder série 15 nabízí elegantní řešení stmívání osvětlení, ovládané jedním tlačítkem.

Ovládání intenzity osvětlení je prospěšné minimálně ze dvou důvodů - úspora energie a pochopitelně - ne vždy potřebujeme plnou intenzitu osvětlení. Při promítání projektorem, sledování TV, osvětlení chodeb atd. je často žádoucí pouze minimální osvětlení (avšak ne úplná tma). Pro tyto účely se používají různé stmívače, většinou na bázi fázové regulace.

Základní Vlastnosti a výhody:

  • Moderní elektronické stmívače
  • Možnost použít s mnoha zdroji světla včetně 230V LED
  • Ovládání pomocí jediného tlačítka
  • Možnost zvolit si jednu ze dvou metod fázového řízení
  • Možnost nastavit minimální intenzitu osvětlení
  • Montáž na 35mm DIN lištu, na panel nebo do krabic

Řešení od společnosti Finder je výjimečné v tom, že je použitelné s téměř jakýmkoliv zdrojem světla - například žárovky, 230V halogenové zářivky, halogenové žárovky napájené pomocí toroidního nebo EI transformátoru, stmívatelné úsporné zářivky i 230V LED žárovky. Podstata univerzálnosti stmívačů série Finder 15 je v možnosti zvolit si metodu fázové regulace na začátku nebo na konci sinusoidy (leading / trailing edge - rozdíl ilustruje přiložený obrázek). První metoda je obecně vhodná pro elektronické předřadníky žárovek a LED, druhá metoda pro klasické transformátory pro nízkonapěťové žárovky, pro 230V CFL a pro 230V LED svítidla.

Ovládání těchto stmívačů je maximálně jednoduché - krátkým stiskem ovládacího tlačítka (vypínače) se relé (osvětlení) zapne nebo vypne. Delším stisknutím vypínače měníme intenzitu osvětlení z minima na maximum a naopak. Stmívače série Finder 15 umožňují pracovat v režimu s pamětí (po opětovném zapnutí se nastaví poslední použitá úroveň), nebo bez paměti (po zapnutí se nastaví maximální úroveň). Nadstandardním plusem je možnost nastavit potenciometrem minimální intenzitu osvětlení, což je důležité zejména u elektronických předřadníků, abychom se vyhnuli možnému blikání při velmi nízkých intenzitách osvětlení, je to prospěšné i u klasických žárovek, neboť při velmi nízkých intenzitách jejich účinnost výrazně klesá.

Přímo z našeho skladu jsou dostupné všechny 3 vyráběné typy:

15.51.8.230.0404 - montáž do instalačních krabic nebo na panel, lineární stmívání (dostupné i typy se stmíváním v 10 krocích)
15.81.8.230.0500 - montáž na DIN lištu, lineární stmívání
15.91.8.230.0000 - montáž do instalačních krabic, lineární stmívání

Dostupné jsou různé verze, detailní informace s přehlednou tabulkou o možnostech použití jednotlivých typu Vám poskytne katalogový list Finder 15.

V případě zájmu prosím kontaktujte společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Jediný impulz dokáže nastavit intenzitu osvětlení
Katalogový list Finder 15GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 01. 11. 2014 v 13:07 zaslal host
Osvětlení
Dokonalému osvětlení pomohou také přisazená svítidla: http://www.svitidlomat.cz/www-svitidlomat-cz/eshop/6-1-Prisazena-svitidla


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007