. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová verze EPLAN Data Portal
26. září 2014 - 1:05 | Pandatron | Nová verze EPLAN Data Portal | Komentářů: 0  

Nová verze EPLAN Data Portal

Integrovaný 3D-prohlížeč, nová pracovní plocha s logy výrobců v tabulce, další výrobci a doplněný katalog komponent.

Integrovaný 3D-prohlížeč, nová pracovní plocha s logy výrobců v tabulce, další výrobci a doplněný katalog komponent: od srpna 2014 je dostupná nová verze EPLAN Data Portal, která přináší uživatelům mnoho nových funkcí. EPLAN Data Portal obsahuje 470 000 komponent a o 20 % více dat o komponentech a zařízeních.

Data Portal.jpg:prostřednictvím EPLAN Data Portal mohou být do technického projektu importována data s údaji o 470 000 komponentech včetně schematických maker, rozměrových náčrtků a prospektů.
Od srpna 2014 je k dispozici nová verze EPLAN Data Portal, která přináší uživatelům mimořádné úspory času a zvýšenou kvalitu projektu. Umožní do projektu automaticky naimportovat data s údaji o 470 000 komponentech včetně schematických maker, rozměrových náčrtků a prospektů. Práci zjednodušují nové funkce, jako je nový integrovaný 3D-prohlížeč, který umožňuje uživatelům rychlé a jednoduché zobrazení vybraných komponent. Kliknutím myši lze vyvolat různé pohledy: nárys, bokorys, půdorys nebo izometrické zobrazení. Pro velmi flexibilní a detailní zobrazení jsou navíc k dispozici funkce natočení a přiblížení. Výhody jsou evidentní: např. spolehlivá kontrola, zda jsou vybrané komponenty vhodné do navrhovaného rozváděče.

Nový způsob práce se zpětnou vazbou
Optimalizována byla také pracovní plocha EPLAN Data Portal. Aplikace Data Portal App nyní zahrnuje 66 výrobců a navigaci zrychluje tabulkové zobrazení log jednotlivých výrobců. Uživatelé mohou výrobce kontaktovat přímo z mobilní aplikace: např. když potřebují poslat doplňující informace nebo upozornit na nedostatky v dokumentaci. Tím kvalita poskytovaných dat neustále roste. Zapojení do portálu je výhodné i pro výrobce: funkce zpětné vazby jim přináší přímý kontakt se zákazníky. Výrobcům se tak dostávají informace o tom, které komponenty a v jakých termínech budou třeba, a mohou tak optimálně reagovat na požadavky zákazníků. Další novinkou v portálu je vylepšená funkce vyhledávání. Jako první výsledky vyhledávání jsou zobrazena čísla zboží nebo označení typu výrobků –díky tomu je vyhledání správného dílu mnohem rychlejší.

Celkem 66 výrobců s více než 470 000 položkami
EPLAN Data Portal učinil velký pokrok nejen z hlediska inovací funkcí, ale také doplněním katalogů výrobců. Při poslední aktualizaci počátkem července bylo doplněno pět nových katalogů a dalších deset bylo rozšířeno a aktualizováno. Počet zařízení v katalogu vzrostl o více než 20 %, to znamená, že v současné době je v katalogu k dispozici více než 470 000 položek. V portálu jsou obsaženy záznamy o zařízeních od proslulých výrobců; např. italská firma Finder je nyní v portálu reprezentována více než 700 záznamy. Dalším novým přírůstkem je společnost ifm electronic s téměř 500 záznamy o přístrojích z oblasti snímačů a techniky pro zpracování signálů. Vysoce zajímavá je integrace konfiguračního nástroje od firmy Vega. To znamená, že uživatelé mohou ve svých projektech použít nejen standardní položky ze sortimentu zařízení společnosti Vega Grieshaber KG, určených pro měření v oblasti procesní výroby, ale mohou si snímače individuálně nakonfigurovat podle potřeb projektu.


Obr. 1: Integrovaný 3D-prohlížeč umožňuje kliknutím myší výběr různých pohledů: nárys, půdorys nebo bokorys a izometrické promítání.

Aktualizovaná a doplněná data
Výrobci, kteří už jsou zařazeni do katalogu EPLAN Data Portal, svou nabídku průběžně aktualizují a doplňují. Například společnost Siemens připravila do katalogu více než 2 100 záznamů o přístrojích řady 3VA. Nyní jsou dostupná nejen obchodní data, spínací značky pro EPLAN a technická dokumentace, ale i 3D-modely a výrobní informace. Také společnost SMC Pneumatic doplnila a rozšířila svou výrobní nabídku v katalogu. Uživatelé pneumatických systémů mají nyní k dispozici velký výběr válců, ventilů a hadic – mohou si je vybrat z více než 15 000 záznamů v katalogu. Své nabídky v EPLAN Data Portal doplnili a aktualizovali i další výrobci: ABB, General Electric, Icotek, Helukabel, Numatics, Rockwell Automation, Sick nebo Wieland.

Shrnutí
Výhodou pro uživatele je neustále rostoucí množství dat s údaji o přístrojích – v kombinaci s pokrokovými funkcemi, které podporují efektivní konstruktérskou práci.

EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují proces vývojových a konstrukčních prací. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a integraci dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí koncepce PDM a PLM navržené na míru požadavkům zákazníka a poskytuje k nim vyčerpávající nabídku služeb, jako jsou zákaznické úpravy, konzultace a školení. Faktory úspěchu jsou schopnost inovačního vývoje, důsledně praktický přístup a mezinárodní přítomnost. EPLAN je členem skupiny Rittal International a s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci po celém světě a obratem ve výši 2,2 miliardy euro (v roce 2011). EPLAN je proto synonymem pro kontinuitu a bezpečnost investic. Přítomnost společnosti v padesáti zemích je základem pro podporu 40 000 zákazníků s více než 100 000 instalacemi po celém světě. Firemní slogan „Efficient Engineering“ podtrhuje význam optimalizovaných, efektivních procesů, které udržují podniky trvale konkurenceschopné.

Zdroj:GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007