. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Aktualizace informací o stavu družic Galileo
3. října 2014 - 5:13 | Pandatron | Aktualizace informací o stavu družic Galileo | Komentářů: 0  

Aktualizace informací o stavu družic Galileo

Pátá a šestá družice Galileo jsou od startu 22. srpna v bezpečném stavu a pod plnou kontrolou řídicího střediska ESA v německém Darmstadtu.

Pátá a šestá družice Galileo jsou od startu 22. srpna v bezpečném stavu a pod plnou kontrolou řídicího střediska ESA v německém Darmstadtu. A to navzdory skutečnosti, že byly nosnou raketou vyvedeny na nižší eliptickou dráhu, než byla plánovaná kruhová orbita.


Obr. 1: Dráhy družic Galileo při pohledu shora

Nyní je studována možnost využití družic na maximální možnou míru, a to navzdory jejich umístění na neplánovanou dráhu a omezeným kapacitám pohonu.

Specialisté ESA podporovaní francouzskou kosmickou agenturou CNES analyzují různé scénáře, které by mohly výše uvedeným problémům navzdory přinést maximální hodnotu z mise a co nejvíce pomoci dosáhnout původně zamýšlených cílů.


Obr. 2: Dráhy družic Galileo při pohledu z boku

Aktuálně tak probíhají společně s konzultacemi s průmyslem detailní analýzy, které zjišťují potenciál jednotlivých oběžných drah, z nichž by bylo možné poskytovat operační služby.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007