. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Karlovarský kraj má nové lákadlo pro studium techniky

Karlovarský kraj má nové lákadlo pro studium techniky

Karlovarský kraj za téměř milionové podpory Nadace ČEZ zakoupil necelé dvě stovky pomůcek Merkur Education.

Skoro čtyři tisíce studentů středních škol na Karlovarsku má nový důvod, proč si zamilovat technické obory. Karlovarský kraj za téměř milionové podpory Nadace ČEZ zakoupil necelé dvě stovky pomůcek Merkur Education pro názornější a zábavnější výuku zejména technicky orientovaných předmětů.


Obr. 1: Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný s modelem ze stavebnice Merkur

Nadaných zájemců o technické obory mezi mladými lidmi v České republice ubývá. Už současná nabídka kvalitních techniků na trhu práce přitom není z pohledu firem dostatečná. „Rostoucí poptávka po absolventech technických oborů a zároveň nezaměstnanost blížící se dvoucifernému číslu nás vedla k rozhodnutí podpořit zájem studentů o techniku maximálně zábavnou formou,“ uvedla Jana Trantinová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj proto pořídil do sedmi škol s více než 3700 studenty studijní pomůcky Merkur Education, na nichž si žáci mohou samostatně osvojovat základní technické, fyzikální či matematické zákonitosti. „Přimět školní děti, aby nad technickými principy chtěly samy přemýšlet, není jednoduché. Díky novému vybavení ale věříme, že je to bude bavit,“ dodala Jana Trantinová zodpovědná za školství na Karlovarsku.


Obr. 2: Co vše se dá postavit ze stavebnice Merkur…

Na vybavení sedmi škol s více než 3700 studentů přispěla Nadace ČEZ částkou 950 tisíc korun v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Předkládané projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, sportu, sociálních služeb, vzdělání nebo kultury. „Podpora technických oborů je jednou z možností, jak mladým studentům zajistit uplatnění na trhu práce a spokojenější budoucnost,“ říká Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

O Nadaci:
Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem zastřešit svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje prostřednictvím grantových řízení různé veřejně prospěšné aktivity zaměřené na děti a mládež, sociální oblast, kulturu, sport, vzdělávání, infrastrukturu a ekologii. Díky objemu rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Zdroj: ČEZGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 03. 10. 2014 v 10:38 zaslal host
Smutné...
Podpořit školáky je skvělá věc, škoda jen, že ty pomůcky nakupuje někdo od stolu a neporadí se předem s někým, kdo technice alespoň trochu rozumí... V tomto případě bylo 80% prostředků vyhozeno oknem. Kdo měl nové stavebnice od Merkuru v ruce pochopí... Škoda. Za ty peníze se mohli studenti podpořit mnohem lépe. Škoda...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007