. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Raspberry Pi jako RTL-SDR Scanner
5. října 2015 - 1:19 | Pandatron | Raspberry Pi jako RTL-SDR Scanner | Komentářů: 2  

Raspberry Pi jako RTL-SDR Scanner

RTL-SDR Scanner je další z řady zajímavých použití oblíbeného miniaturního počítače Raspberry Pi, tentokrát s použitím RTL přijímače.

Přemýšleli jste někdy, co vše se skrývá v neviditelných rádiových vlnách, kterými nepřetržitě každý den obklopeni? Softwarově-definované rádio, nebo také SDR či RTL SDR, je skvělým nástrojem k prozkoumání rádiových signálů pomocí počítače a levného tuneru. Jednoduchým integrovaným zařízením lze snadno prozkoumat celou řadu rádiových. Kromě klasického rozhlasu, FM rádia a TV není problém poslech radioamatérských pásem, levných bezdrátových telefonů, stejně jako nekódovaných profesionálních a záchranných složek, a mnoho dalšího.


Obr. 1: Raspberry Pi jako RTL-SDR Scanner

I když na trhu dnes existuje již řada profesionálních SDR přijímačů, jejich cena je obvykle vysoko nad 20.000Kč, takže pro amatérské a příležitostné použití nejsou příliš vhodné. Širokou škálu rádiového spektra (obvykle zhruba od 50 do 1800 MHz) lze však poslouchat i s cenově mnohem dostupnějším RTL SDR přijímačem, připojeným k PC nebo nově také Raspberry Pi.

Následující projekt ze serveru adafruit.com popisuje krok za krokem stavbu a instalaci přenosného SDR skeneru s Raspberry Pi, PiTFT a RTL-SDR přijímačem. Spojení počítače Raspberry Pi a RTL-SDR přijímače tak pomůže zviditelnit neviditelný svět rádia!

Více informací v článku: Freq Show: Raspberry Pi RTL-SDR ScannerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 27. 05. 2016 v 15:05 zaslal host
Bez titulku
Jakýkoliv 50ohmový


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007