. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
OneRNG – Otevřený generátor náhodných čísel
5. listopadu 2014 - 4:17 | Pandatron | OneRNG – Otevřený generátor náhodných čísel   verze pro tisk

OneRNG – Otevřený generátor náhodných čísel

Ať žije paranoia! No, možná trochu – jsme v situaci, kdy není dobré důvěřovat jakýmkoliv nástrojům - zejména těm šifrovacím - tento projekt je pokus o vytvoření levného open source generátoru náhodných kódů, který je dostatečně otevřený k tomu, aby jej bylo možné ověřit a spoléhat na jeho bezpečnost. Základ návrhu celé platformy byl přitom jasný již od samého začátku – použití levných a snadno dostupných systémů.

Výsledkem je jednoduché zařízení, podobné klasickému USB flash disku, ovšem s otevřeným hardwarem a možností vytvoření vlastního, rovněž open source firmware. Každý zájemce má tedy možnost libovolně zařízení prozkoumat a ujistit se, že to, co je uvnitř, je pouze to, co tam skutečně má být. S externím programátorem lze rovněž naprogramovat vlastní firmware.

Při zapojení zařízení do USB portu začne generování datového streamu rychlostí cca. 350 kbit/s a to cca. 7,8 bitů/byte - pokud používáte data entropie při nižší se hromadí, a tak jsme se rychle blíží 8 bitů/byte.

Více informací na: http://moonbaseotago.com/onerng/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007