. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dohled nad kohouty a klapkami
26. listopadu 2014 - 4:48 | Pandatron | Dohled nad kohouty a klapkami | Komentářů: 0  

Dohled nad kohouty a klapkami

Snímače polohy s analogovým výstupem do extrémních podmínek

Otevřeno nebo zavřeno? Snímače polohy sledují pozici kohoutů nebo klapek, ale také ujišťují o přítomnosti nástroje nebo polotovaru upnutého ve stroji. Tyto univerzální snímače mohou být použity i v extrémních podmínkách.

Společnost steute vyvinula novou variantu snímačů polohy pro extrémní podmínky, které nemají jen obvyklé výstupy on-off, ale generují také analogový signál, jenž poskytuje údaj o přesné poloze akčního členu nebo pístu. Pozice je měřena vestavěnou Hallovou sondou, která, podle provedení, generuje výstupní signál 0 až 20 mA, 4 až 20 mA nebo 0 až 10 V.

Nové snímače patří do typové řady osvědčených snímačů polohy 98, které se vyznačují, mimo jiné vlastnosti, robustním krytem odolným proti slané vodě, velkým stupněm krytí a standardizovanými rozměry podle normy EN 50041. Různé akční prvky snímačů mohou být posunuty o 4 x 90°, což umožňuje univerzální vestavbu analogového snímače polohy do okolní konstrukce. Snímače lze ve výrobním závodě individuálně nastavit podle přání zákazníka, a tak je perfektně přizpůsobit každé úloze, která připadá v úvahu.

Jedním z prvních příkladů použití snímačů HS 98 je sledování polohy kohoutů a uzavíracích klapek v nákladních a výletních lodích. Dodavatel lodního vybavení hledal univerzální snímač, který by dokázal nejen sledovat, zda jsou kohouty a klapky ventilačního systému umístěné v nepříznivých podmínkách otevřeny nebo uzavřeny, ale uměl indikovat také jejich přesnou polohu. Tento problém vyřešily naše nové snímače polohy, které jsou vhodné i pro množství jiných úloh v provozu, např. v oblasti stavby strojů. Další oblasti použití otevře verze určená do prostředí s nebezpečím výbuchu (Ex), která se právě vyvíjí.

Zdroj: REM-Technik s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007