. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jednání mezinárodní telekomunikační unie je u konce
25. listopadu 2014 - 4:19 | Pandatron | Jednání mezinárodní telekomunikační unie je u konce | Komentářů: 0  

Jednání mezinárodní telekomunikační unie je u konce

Podpisem Závěrečných aktů skončila v korejském Busanu Konference vládních zmocněnců Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).

Podpisem Závěrečných aktů skončila v korejském Busanu Konference vládních zmocněnců Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Konference je nejvyšším orgánem ITU, který rozhoduje o zásadních otázkách týkajících se mezinárodní spolupráce ve všech oblastech telekomunikací. Schází se jednou za čtyři roky.

Součástí Závěrečných aktů je strategický plán činnosti a rozpočet ITU pro další čtyřleté období a rozhodnutí a resoluce k různým oblastem činnosti ITU, včetně urychlení širokopásmových sítí, zlepšení přístupu k internetu, zvýšení bezpečnosti letového provozu a využití informačních a komunikačních technologií v takových oblastech, jakými jsou sledování změn klimatu, boj proti ebole a zvládání krizových situací. Za Českou republiku Závěrečné akty podepsal Milan Hovorka, vedoucí delegace.

"ITU je významnou mezinárodní organizací v systému OSN, která ovlivňuje život nás všech, ať jsme uživateli nebo poskytovateli telekomunikačních či ICT služeb. To, že vrcholné jednání skončilo úspěchem, je signálem, že svět telekomunikací má svůj řád a že je vůle mezinárodního společenství spolupracovat na jeho dalším rozvoji," řekl k výsledkům konference Milan Hovorka.

Vedoucího delegace těší, že Česká republika se výraznou měrou zasadila o to, aby prostředky členských států byly využívány efektivně a transparentně a aby svět telekomunikací nebyl zatěžován novými bariérami a omezován nejrůznějšími regulačními a jinými neodůvodněnými pravidly. "Jedná se o nezanedbatelnou finanční zátěž, kterou by byli zatíženi operátoři a ve svém důsledku i uživatelé." vysvětlil vedoucí delegace.

Úspěšné završení jednání konference přivítal i předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák.

"Závěry dosažené v Busanu dokumentují jasný záměr ITU podporovat další rozvoj sektoru komunikačních a ICT služeb a posilování digitální ekonomiky" dodal Jaromír Novák.

Zároveň s Konferencí postupně končí druhý mandát generálního tajemníka dr. Hamadouna I. Touré. Konference zvolila s platností od 1. ledna 2015 do této funkce jeho dosavadního zástupce Houlina Zhao z Číny.

Zdroj: MPOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232R - modul, převodník USB-UART
Modul s obvodem nové generace FT232RQ - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 390 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007